حقوق معلمان ابتدایی و دبیرستان چقدر است فیش حقوقی معلمان سال ۹۷

حقوق معلمان ابتدایی و دبیرستان چقدر است فیش حقوقی معلمان سال ۹۷

حقوق معمان چقدر است؟ حقوق معلمان ابتدایی در سال ۹۷ حقوق معلمان دبیرستان در سال ۹۷ حقوق معلمان ابتدایی چقدر است

حقوق معلمان دبیرستان چقدر است؟ حقوق معلم چقدره | تفاوت حقوق معلم ابتدایی و دبیرستان در سال ۹۷

فیش حقوقی معلمان در سال ۹۷ فیش حقوقی یک معلم ابتدایی در سال ۹۷ فیش حقوقی معلم دبیرستان در سال ۹۷

حقوق معلمان در آموزش و پرورش چقدر است؟ حقوق معلمان ابتدایی و دبیرستان در سال ۹۷

حقوق معلمان,حقوق معلمان ابتدایی,حقوق معلمان دبیرستان,فیش حقوقی یک معلم ابتدایی در سال 97

اگر قصد دارید در وزارت آموزش و پرورش مشغول به کار شوید و می خواهید از حقوق معلمان آگاه شوید، این مطلب برای شماست. حقوق معلمان ابتدایی و حقوق معلمان دبیرستان چقدر است؟

اسفندیار چهاربند در پاسخ به اینکه آیا آموزش و پرورش آمار دقیقی از تعداد حق‌التدریسان دارد، گفت: آموزش و پرورش برای معلمان حق‌التدریس سالانه ۹۰۰ میلیارد تومان هزینه می‌کند بنابراین آمار دقیقی از این جامعه دارد.

وی افزود: آموزش و پرورش زمانی به نیروهای حق التدریس نیاز دارد که دچار کمبود نیرو شود؛ محاسبه یک میلیون و ۷۰۰ هزار ساعت زمان تدریس معلمان حق‌التدریس در سال تحصیلی گذشته نشان می‌دهد آموزش و پرورش آماری دقیقی از تعداد معلمان حق‌التدریس در دوره‌های تحصیلی مختلف، جنسیت و عنوان درسی که تدریس می‌کنند دارد.

حقوق معلمان ابتدایی

وی با بیان اینکه نیروهای حق‌التدریس بیانگر کمبود معلم در آموزش و پرورش است، اظهار کرد: آمار تعداد معلمان حق‌التدریس در آموزش و پرورش نه تنها موجود است بلکه جزء معتبرترین آمارهای کشور است چراکه بابت این کمبود سالانه ۹۰۰ میلیون تومان هزینه می‌شود.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تعداد معلمان حق‌التدریس، بیان کرد: دو دسته معلم حق‌التدریس در آموزش و پرورش موجود است دسته اول معلمان حق‌التدریس آزادی هستند که  ۳۲ هزار نفر بوده و به خدمت آموزش و پرورش درآمده‌اند و مشمول قانون تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس می‌شوند این افراد از سال ۹۴ در آموزش و پرورش مشغول شده‌اند.

حقوق معلمان دبیرستان

چهاربند ادامه داد: دسته دوم معلمان شاغل حق‌التدریس هستند یعنی نیروهای رسمی- پیمانی آموزش و پرورش که موظف‌اند ۲۴ ساعت در هفته تدریس کنند این افراد ۶ ساعت نیز اضافه‌تر تدریس می‌کنند بنابراین گروه دوم شاغلین حق‌التدریس هستند یعنی افراد رسمی- پیمانی که اضافه تدریس می‌گیرند.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تعداد حق‌التدریسان از ۳۲ هزار نفر بیشتر است اما آموزش وپرورش به این نیروها نیازی ندارد و بنابراین آنها را جذب نکرده است، خاطرنشان کرد: به تعبیر آموزش و پرورش آمار معلمان حق‌التدریسی که در انتظار طرح مجلس برای تعیین تکلیف هستند حدود ۳۲ هزار نفر است اما به تفسیر برخی از نمایندگان مجلس، افرادی که جامانده‌اند و آموزش و پروش نیز به آنها نیازی ندارد باید به کار گرفته شوند.

همچنین در پرتال دکتر سلام بخوانید:

قطع حقوق معلمان در تابستان

محمد امین اکرمی

۲۵ تیر ۱۳۹۷

مطالب پیشنهادی