زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی و ارشد ۹۷ | تاریخ دقیق اعلام نتایج ۹۷

زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی و ارشد ۹۷ | تاریخ دقیق اعلام نتایج ۹۷

تاریخ اعلام نتایج کنکور کارشناسی ۹۷ زمان دقیق اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد ۹۷ نتایج کنکور کارشناسی تجربی، ریاضی و انسانی سال ۹۷

نتایج کنکور ارشد ۹۷ کی اعلام می شود نتایج کنکور کارشناسی ۹۷ کی اعلام می شود زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ۹۷ و کنکور ارشد ۹۷ کی است

زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی و ارشد 97, تاریخ دقیق اعلام نتایج 97

طبق گفته رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور، نتایج اولیه کنکور کارشناسی ۹۷ تا تاریخ ۱۲ مرداد ۹۷ و نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد ۹۷ تا زمان اول شهریور ماه ۹۷ به داوطلبان شرکت کننده این آزمون ها اعلام می گردد.

به گزارش بخش اخبار روز پرتال دکترسلام و به نقل از ایمنا، دکتر ابراهیم خدایی در حاشیه بازدید از بیست و سومین المپیاد علمی و دانشجویی کشور اظهار کرد: این المپیاد امروز و فردا ( ۲۸ و ۲۹ تیرماه) با حضور ۱۱۸۲ نفر برگزار می‌شود که ۳۲۶ نفر از شرکت‌کنندگان این آزمون از برگزیدگان آزمون کارشناسی ارشد و ۸۲۶ نفر از ۱۰ قطب دانشگاهی که شامل تمام مراکز آموزش عالی و دانشگاهی می‌شود، انتخاب شده و به رقابت پرداختند.

وی با اشاره به اینکه تعداد داوطلبان شرکت برای حضور در المپیاد علمی و دانشجویی بسیار کم است، اظهار کرد:‌ به احتمال زیاد این المپیاد در سال جاری برگزار نمی‌شود.

رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور تصریح کرد: امسال رشته‌های روانشناسی، مهندسی صنایع، سلول‌های بنیادین و مهندسی بافت به این المپیاد اضافه شده است و نتایج این المپیاد ۱۵ شهریورماه اعلام خواهد شد.

خدایی افزود:با توجه به اینکه در دو رشته ریاضی و آمار المپیاد بین‌المللی را برگزار می‌کردیم و در حال حاضر تعداد کشورهای متقاضی برای شرکت در این رشته‌ها در المپیاد بسیار کم است به احتمال زیاد امسال المپیاد بین‌المللی برگزار نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه سیاست سازمان سنجش بر این است که رشته‌های المپیاد را در داخل کشور به منظور شناسایی استعدادهای همه رشته‌ها گسترش دهد، گفت: این مسئله به اعلام آمادگی انجمن‌های مربوطه بستگی دارد و با توجه به اینکه این آزمون هم از نظر زمانی و هم هزینه، انرژی زیادی را می‌طلبد بتوانیم آن را گسترش دهیم.

رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور خاطرنشان کرد: برای برگزیده‌شدگان بیست و سومین المپیاد علمی و دانشجویی امتیازاتی در نظر گرفته شده است که یکی از این تسهیلات، ورود بدون آزمون است که سازمان سنجش و وزارت علوم این کار را انجام می‌دهند و همچنین سه نفر اول آزمون عضو بنیاد ملی نخبگان عضو می‌شوند که طبیعتا از حمایت‌های این بنیاد از نظر تسهیلات قرار می‌گیرند.

وی در خصوص ظرفیت‌های پذیرش در گروه علوم پزشکی افزود: ظرفیت‌های پذیرش تقریباً مشابه سال گذشته است و در سه رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی نیز ظرفیت همانند سال گذشته خواهد بود.

محمد امین اکرمی

۲۸ تیر ۱۳۹۷

مطالب پیشنهادی