جزئیات پرداخت وام ۵ میلیونی به بازنشستگان از مهر ۹۷ صندوق بازنشستگی

جزئیات پرداخت وام ۵ میلیونی به بازنشستگان از مهر ۹۷ صندوق بازنشستگی

زمان آغاز واریز وام ۵ میلیون تومانی بازنشستگان از طرف صندوق بازنشستگی کشوری نحوه پرداخت وام ۵ میلیونی بازنشستگان

پرداخت وام ۵ میلیون تومانی به  ۴۰۰ هزار بازنشسته و پرداخت از مهر ماه ۹۷

جزئیات پرداخت وام 5 میلیونی به بازنشستگان از مهر 97 صندوق بازنشستگی

یک خبر خوب برای کارکنان دولت بازنشسته از طرف صندوق بازنشستگی کشوری به ۴۰۰٫۰۰۰ بازنشسته واجد شرایط ( میزان حقوق دریافتی ) وام ۵ میلیونی پرداخت می شود که از مهر ماه ۹۷ واریز می شود.

جمشید تقی زاده در آیین کلنگ زنی خانه امید شهرستان اهر با اشاره به اینکه با دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قدم‌های ارزشمندی در جهت بهبود معیشت بازنشستگان کشور برداشته شد، اظهار داشت: ۳ درصد جمعیت بازنشستگی که بین ۱۰ تا ۱۲ سال خدمت کرده‌اند حداقل حقوقی که می‌گیرند یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری افزود: حقوق دریافتی مابقی بازنشستگان کشور به یک‌میلیون و ۸۰۰ هزار تومان افزایش‌یافته و در واقع حقوق‌ها به‌صورت پلکانی و همسان‌سازی شده افزایش می‌یابد.

شرایط دریافت وام ۵ میلیونی بازنشستگان

وی بابیان اینکه برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشور به ۲۵ هزار میلیارد تومان نیازمند هستیم، ادامه داد: علی‌رغم تلاش‌های صورت گرفته برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، امیدواریم زمینه برای افزایش حقوق بازنشستگان کشور برای سال آینده فراهم شود.

تقی زاده از ارائه بسته درمان بازنشستگان کشور تا ۲۰ روز آینده خبر داد، گفت: همان‌طوری که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستور داده‌اند اقدامات خوبی برای درمان بازنشستگان انجام‌شده و بسته درمان بازنشستگان کشور تا ۲۰ روز آینده ارائه می‌شود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اضافه کرد: ۴۰۰ هزار نفر از بازنشستگان کشور وام ۵ میلیون تومانی دریافت می‌کنند و این وام‌ها از مهرماه سال‌جاری به بازنشستگان پرداخت می‌شود.

وی تصریح کرد: خانه امید شهرستان اهر چهل و هشتمین خانه امیدی است که در کشور احداث می‌شود و پیش از این طبق دستوری که وزیر کار دادند و تأکید کردند اولویت احداث خانه امید در کشور با شهرستان اهر باشد.

تقی زاده خاطرنشان کرد: آنچه را که امروز برای رسیدن به آن تلاش می‌کنیم نتیجه را بازنشستگان خواهند دید که کارت منزلت چه مفهومی دارد و مزایای استفاده از این کارت را در جای‌جای کشور به‌وضوح لمس می‌کنند.

محمد امین اکرمی

۲۸ تیر ۱۳۹۷

مطالب پیشنهادی