جزئیات علت مجوز نگرفتن آلبوم جدید محسن چاوشی آلبوم ابراهیم

جزئیات علت مجوز نگرفتن آلبوم جدید محسن چاوشی آلبوم ابراهیم چاوشی

چرا آلبوم ابراهیم محسن چاوشی مجوز نگرفته است آلبوم ابراهیم محسن چاوشی مجوز نگرفت دلیل مجوز نگرفتن آلبوم جدید محسن چاوشی

جزئیات علت مجوز نگرفتن آلبوم جدید محسن چاوشی آلبوم ابراهیم

آلبوم جدید محسن چاوشی یا آلبوم ابراهیم ۹ ماه است که مجوزی برایش صادر نمی شود. مسئول دفتر موسیقی درباره صدور نشدن مجوز آلبوم “ابراهیم” با صدای محسن چاوشی توضیح داد:

پس از این‌که سیدهادی حسینی، تهیه‌کننده آلبوم “ابراهیم” محسن چاوشی اعلام کرد این آلبوم با گذشت حدود ۹ ماه هنوز مجوز نگرفته است، شایعاتی در خصوص این آلبوم شنیده شد که روزنامه شهروند پیگیر این شایعات شده است.

شهروند نوشت: ٩ ماه تاخیر! حتما دیگر صدایش ممنوع شده است. از دو روز پیش، دوباره این‌ حرف‌ها برای محسن چاوشی، آلبوم «ابراهیم» و آن ترانه معروف «خوزستان» نقل دهان همه شده است، اما دیروز مدیر کل واحد نظارت و ارزشیابی دفتر موسیقی وزارت ارشاد در گفت‌وگو با «شهروند» همه شایعات را رد کرد. از ٢روز قبل که تهیه‌کننده آلبوم جدید محسن چاوشی درباره تاخیر ٩ ماهه انتشار آلبوم او حرف زده، فضای مجازی پر شده از عکس و پست‌های تأسف‌بار برای محروم شدن از صدای این خواننده اهل جنوب. هادی حسینی البته در میان صحبت‌های خود از خبرهایی که هفته‌های گذشته درباره ممنوع شدن فعالیت چاوشی مطرح شده هم ابراز نگرانی کرده است و گفته:«پیش نرفتن پروسه اعطای مجوز آلبوم «ابراهیم» بر نگرانی‌‌ها افزوده است.» اما حالا دوباره ابوالفضل صادقی‌نژاد این حرف‌ها را رد کرده است.

صادقی‌نژاد البته برخلاف خیلی از مسئولان وزارت ارشاد که سئوالات خبرنگاران را بی‌پاسخ می‌گذارند، درباره موضوع محسن چاوشی توضیحاتی داد و گفت که بی‌انصافی است اگر بگویند آلبوم از ٩ماه قبل معطل این مرکز است:« ٦ مرداد سال ٩٦ درخواست مجوز برای ٧ قطعه شعر به دفتر موسیقی ارسال شد و ما هم یک روز بعد درخواست را به شورای شعر ارسال کردیم. یک هفته بعد یعنی در تاریخ ١٧مرداد ٩٦ شورای شعر پس از بررسی به موسسه‌ای که کار نشر آلبوم را بر عهده دارد، اعلام کرد که ٢قطعه تایید شده اما ٥قطعه اصلاحیه نیاز دارد. البته این اصلاحیه‌ها هم در حد حذف کلمات است.»

اما انگار ماجرا روی دیگری هم دارد و شنیده‌هایی هست درباره اینکه شعر و موسیقی این آلبوم از ٤ ماه قبل مجوز گرفته است، سه مرحله را گذرانده و در مرحله تطبیق مانده است. آنها معتقدند که اگر حراست مهر تایید آلبوم را بزند مسأله حل می‌شود.

شایعاتی دیگری هم هست درباره اینکه دفتر موسیقی محسن چاوشی را فراخوانده و به او گفته‌اند که به دلیل ترانه خوزستان و بازتاب آن به او مجوز داده نمی‌شود. گویا دفتر موسیقی به آنها گفته که فعلا جوابی نداریم به شما بدهیم، اما مدیر کل واحد نظارت و ارزشیابی دفتر موسیقی وزارت ارشاد همه اینها را رد کرد:« از آن زمانی که به موسسه سگال رسانه معاصر که مسئولیت انتشار آلبوم را بر عهده دارد، نامه اصلاحیه داده شد تا همین امروز هیچ درخواست دیگری به دفتر موسیقی داده نشده است. هر درخواستی که داده باشند یا هر تصمیمی هم درباره تأیید نشدن ترانه‌ها در هر بخش گرفته شده باشد باید به واحد نظارت اعلام شود. بنابراین رسما اعلام می‌کنم هیچ تصمیمی به حراست اعلام نشده است.»

اما شروع تمام این حرف‌ها، گفته‌ها و شنیده‌ها به زمان انتشار ترانه «خوزستان» از طرف محسن چاوشی بر می‌گردد که همزمان شده بود با مشکلات و کم آبی مردم جنوب. همان زمان هم محسن چاوشی به شایعات واکنش نشان داد و در کانال تلگرامش نوشت: «خبر منتشر شده در فضای مجازی درباره ممنوع شدن فعالیت محسن چاوشی صحت ندارد و تکذیب می‌شود.»

محمد امین اکرمی

۲ مرداد ۱۳۹۷

مطالب پیشنهادی