درخواست بررسی رفع فیلتر توییتر چه شد؟ کی توییتر رفع فیلتر خواهد شد

درخواست بررسی رفع فیلتر توییتر چه شد؟ کی توییتر رفع فیلتر خواهد شد

پاسخ درخواست رفع فیلتر شبکه اجتماعی توییتر از جانب دادستانی آیا توییتر رفع فیلتر می شود تاریخ رفع فیلتر توییتر کی شد

چرا توییتر رفع فیلتر نمیشود آیا امسال توییتر رفع فیلتر خواهد شد

درخواست بررسی رفع فیلتر توییتر,بررسی رفع فیلتر توییتر,رفع فیلتر توییتر

آقای آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: درخواست برگزاری جلسه برای بررسی رفع فیلتر توییتر، با امضای ۶ عضو دولت و دو نماینده مجلس به دادستانی ارسال شده است و ما منتظر پاسخ هستیم.

به گزارش مهر، محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه افتتاح نمایشگاه بین المللی الکامپ تهران ۹۷ در جمع خبرنگاران در مورد وضعیت رفع فیلتر توییتر اظهار داشت: ما ملاحظاتمان را در مورد رفع فیلتر این شبکه اجتماعی از طریق امضای ۶ عضو دولت و ۲ نماینده مجلس که مربوط به درخواست برای برگزاری جلسه برای بررسی رفع فیلتر می‌شود، به دادستانی اعلام کردیم.

وی ادامه داد: مطابق با پاسخ دادستانی به این درخواست، رفع فیلتر توئیتر به دلیل آنکه دارای حکم قضایی صادره در مشهد است، قابل طرح در کارگروه فیلترینگ نیست.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: در این زمینه ما در پاسخ به نامه دادستانی دلایل خود را مطرح کردیم و معتقدیم که حکم فیلتر مربوط به سال ۸۸ و در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه بوده و بازپرس قضایی مشهد در سال ۹۱ حکم مجددی برای فیلتر این شبکه صادر کرده است، اما همانطور که می‌دانیم بازپرس برای حوزه استحفاظی خود می‌تواند حکم صادر کند.

آذری جهرمی تصریح کرد: در این راستا ما نامه مجددی به دادستانی داده‌ایم و دلایل خود را برای برگزاری جلسه در کارگروه فیلترینگ اعلام کرده‌ایم که تاکنون به این نامه پاسخی داده نشده و ما منتظر پاسخ از جانب دادستانی هستیم.

محمد امین اکرمی

۶ مرداد ۱۳۹۷

مطالب پیشنهادی