بازی مومو momo چیست زن ترسناک واتس اپ بازی momo به جای نهنگ آبی

بازی مومو momo چیست زن ترسناک واتس اپ بازی momo به جای نهنگ آبی

ماجرای بازی مومو در واتس اپ و خودکشی دختر بچه ۱۲ ساله چیست جزئیات بازی مومو momo تصاویر قربانی های بازی مومو

شماره تماس ناشناس مومو momo سرقت اطلاعات و تشویق به خودکشی در بازی momo مومو جایگزین بازی نهنگ آبی

بازی مومو,بازی momo,بازی مومو momo واتس اپ

در دوره ای از تاریخ زندگی می کنیم که آنچه در فیلم ها و سریال ها نشان داده می شود، در زندگی حقیقی نیز اتفاق می افتد. بازی مومو جایگزین دیگری از بازی نهنگ آبی و سایر بازی های ترسناکی است که سرانجام آن خودکشی فرد شرکت کننده در بازی است.

بازی momo در شبکه اجتماعی واتس اپ ( whats app ) اولین قربانی خود را گرفته است و یک دختر بچه ۱۲ ساله گویا با شرکت در این بازی خودکشی کرده است. تصویری که مشاهده می کنید، عکس زن ترسناک واتس اپ است که قربانی های خود را با تماس تصویری و نمایش تصویرش بر روی صفحه نمایش گوشی شوکه می کند.

این بازی آنلاین در هفته های گذشته در سراسر جهان دیده شده است و به سرعت گسترش یافته و دلیل آن هم مشخص نیست و مثل بازی نهنگ آبی سرتاسر دنیا قربانی می گیرد؛ البته هنوز غیر از دختر بچه ۱۲ ساله موردی گزارش نشده است و یا به دست ما نرسیده!

بازی مومو,بازی momo,بازی مومو momo واتس اپ

جالب است که نگارنده این مطلب در پرتال دکتر سلام با دیدن عکس این زن، اولین چیزی که در خاطرش پدیدار شد، سریال arrow بود چراکه در این سریال تخیلی تا دلتان بخواهد از اینگونه شخصیت ها و افراد روانی یافت می شود. حال سوال اینجاست کلاهدار دنیای حقیقی کیست؟

بازی مومو momo نخست با شماره تماس ناشناس کاربران را به چالش دعوت می کند تا به «مومو» (Momo) پیامی ارسال کنند. در مرحله بعد و پس از ارسال پیام، تصاویر ترسناک و پیام های خشونت آمیز برای کاربر ارسال می شود.

عکس این عروسک زن ترسناک متعلق به یک عروسک ساز ژاپنی است و تا به حال ۷ شماره تماس مرتبط با این بازی کشف شده که پیش شماره آنها به ژاپن و چند کشور در آمریکای جنوبی تعلق دارد.

در حال حاضر مشخص نیست انگیزه اصلی بازی مومو چست اما مقامات هشدار داده اند احتمالا فرستندگان ناشناس پیام اولیه از بازی برای سرقت اطلاعات یا تشویق به خشونت و خودکشی استفاده می کنند.

بازی مومو,بازی momo,بازی مومو momo واتس اپ

این چالش در چند کشور از جمله آرژانتین، مکزیک، آمریکا، فرانسه و آلمان مشاهده شده است. البته به نظر می رسد در آمریکای جنوبی محبوبیت زیادی داشته باشد و هدف اصلی آن نوجوانان است.

به نوشته روزنامه بویرس آیرس تایمز، دختر بچه ۱۲ ساله ای که احتمالا قربانی این بازی شده، از تمام فعالیت های خود قبل از خودکشی فیلمبرداری کرده است. مقامات معتقدند احتمالا فردی او را به خودکشی ترغیب کرده است.

توجه » » » از کاربران واتس اپ خواسته شده تا با شماره های ناشناس در زنجیره های پیام تماس برقرار نکنند.

( -اختصاصی پرتال )

محمد امین اکرمی

۱۳ مرداد ۱۳۹۷

مطالب پیشنهادی