دانلود سخنرانی روحانی دوشنبه ۱۵ مرداد ۹۷ | گفتگوی روحانی در شبکه یک

دانلود سخنرانی روحانی دوشنبه ۱۵ مرداد ۹۷ | گفتگوی روحانی در شبکه یک

چکیده صحبت های روحانی در گفتگوی شبکه یک با رئیس جمهور دوشنبه ۱۵ مرداد ۹۷ خلاصه گفته های روحانی ۱۵ مرداد ۹۷

دانلود سخنرانی حسن روحانی دوشنبه ۱۵ مرداد ۹۷ به صورت کامل کلیپ گفتگوی روحانی با مردم در شبکه یک ۱۵/۵/۹۷

دانلود سخنرانی روحانی دوشنبه 15 مرداد 97,گفتگوی روحانی دوشنبه 15 مرداد 97,سخنرانی روحانی 15 مرداد 97

در تاریخ ۱۵ مرداد ۹۷ دوشنبه شب رئیس جمهور روحانی در گفتگوی شبکه یک حضور پیدا کرد و در رابطه با مسائل مختلفی صحبت کرد ؛ ناگفته نماند که تاریخ سخنرانی روحانی دوشنبه ۱۵ مرداد ۹۷ دقیقا برابر با زمانی است که ترامپ تحریم های جدید را آغاز کرده است.

کاربران گرامی توجه داشته باشید که در ادامه هم می توانید متن سخنرانی و گفتگوی حسن روحانی دوشنبه ۱۵ مرداد ۹۷ را بخوانید و هم می توانید با کلیک بر روی لینک دانلود با کیفیت های مختلف سخنرانی ایشان را دانلود کنید .

لینک دانلود سخنرانی روحانی دوشنبه ۱۵ مرداد ۹۷ | دانلود گفتگوی روحانی ۱۵ مرداد

دانلود سخنرانی روحانی دوشنبه ۱۵ مرداد ۹۷ با کیفیت بالا

دانلود سخنرانی روحانی دوشنبه ۱۵ مرداد ۹۷ با کیفیت متوسط

دانلود سخنرانی روحانی دوشنبه ۱۵ مرداد ۹۷ با کیفیت پایین

خلاصه صحبت های روحانی در گفتگوی دوشنبه شب ۱۵ مرداد ۹۷

همزمان با تحریم، مذاکره چه معنایی دارد؟!

به گزارش اخبار روز به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی شامگاه دوشنبه  در گفت‌وگوی تلویزیونی خود با مردم در پاسخ به پرسشی درباره ارائه پیشنهاد مذاکره بدون پیش شرط از سوی رییس‌جمهوری آمریکا، اظهار کرد: مردم ما در طول سال‌های قبل تجربه بسیار خوبی هم از مقامات آمریکایی و هم از دولتمردان ایران دارند.

وی افزود: کسانی که امروز در ایران دولت را در اختیار دارند کسانی هستند که از ابتدا شعارشان تعامل، مذاکره، گفت‌وگو و میز مذاکره بوده و با همین مبنا هم تاکنون پیش رفته‌اند و حتی با آمریکایی‌ها و سایر کشورها مذاکره کرده‌اند و در طول دو سال به صورت مداوم در مذاکرات به نتیجه‌ای رسیدند که کم و بیش آمریکا نیز  آن را اجرا می‌کرد و سایرین بیشتر به آن متعهد بودند و ایران نیز کاملا به آن تعهد داشت.

رییس‌جمهوری گفت: کسی که ادعا می‌کند و می‌گوید من تمایل به مذاکره دارم باید بداند مذاکره مبنایی دارد و اولین آن صداقت است که دو طرف باید به صداقت باور بداشته باشند، دومین مبنای مذاکره به نتیجه رسیدن مذاکره است. کسی که امروز ادعای مذاکره می‌کند کسی است که بدون مذاکره از تعهدات بین‌المللی از معاهده پاریس گرفته تا دیگر معاهدات تجاری خارج شده است.

روحانی ادامه داد: مخاطب این حرف‌ها دولت ایران نیست که بخواهد به این پیشنهاد جواب دهد. آنها نیز به ما در این مذاکره خطاب نمی‌کنند به دلیل اینکه آنها از نتیجه مذاکره خارج شدند و کسی که ادعای مذاکره می‌کند باید نشان دهد که واقعا می‌خواهد با مذاکره مساله حل شود؛ همزمان با تحریم، مذاکره چه معنایی می‌خواهد داشته باشد.

این دولت ترامپ بود که از مذاکره خارج شد

رییس‌جمهوری با تاکید بر اینکه کسی که ادعای مذاکره می‌کند اگر ادعایش این است نباید چاقویش را در بیاورد و در بازوی طرف فرو برد، گفت: مخاطب آنان که در پی این هستند تا ما را به پای مذاکره بکشانند این است که می‌خواهند جنگ روانی را ایجاد کنند و مردم ما را دچار تردید کنند یا برای انتخابات خودشان در ماه‌های آینده در آمریکا می‌خواهند از این موضوع استفاده کنند، بنابراین هدف آنان از طرح موضوع مذاکره این است که جنگ روانی برای مردم ایران ایجاد کنند یا اینکه با مصرف داخلی، این موضوع را برای انتخابات خودشان مورد بهره‌برداری قرار دهند.

وی افزود: ما در همین دولت فعلی آمریکا هم با آنان مذاکره کردیم از جمله با وزیر خارجه این کشور که مذاکره‌ای انجام شده بود، اما نکته این است که کسی که از مذاکره کردن خارج شد دولت ترامپ بود وگرنه کشور ما همیشه از مذاکره استقبال کرده است، به شرط اینکه صداقت در طرف مقابل نیز وجود داشته باشد.

روحانی در پاسخ به این پرسش مجری برنامه که صداقت آمریکایی‌ها را چطور می‌توان مورد ارزیابی قرار داد، اظهار کرد: حداقلش این است که تحریم کردن معنی ندارد و کسی که چنین می‌گوید و دم از مذاکره می‌زند، نباید علیه بزرگسالان و کودکان ایرانی دست به اعمال تحریم بزند. کسی که ملت ایران را تحت فشار می‌گذارد و سایر شرکت‌ها را نیز تشویق می‌کند که با ایران تعامل نداشته باشند کاری کرده که نشان می‌دهد ادعای مذاکره با اعمالش با یکدیگر سازگاری ندارد.

حاضریم با آمریکا در زمینه پرداخت غرامت کودتای ۲۸ مرداد مذاکره کنیم

رییس‌جمهوری با بیان اینکه اگر دولت آمریکا آماده مذاکره است ما هم با آنان درباره پرداخت غرامت‌های ۶۰ ساله‌شان به کشورمان مذاکره می‌کنیم، اظهار کرد: آمریکا از سال ۳۲ و با کودتایی که انجام شد باید به جهت دخالتش در امور داخلی ایران غرامت پرداخت کند. آمریکا علیه ملت ایران عمل کرده و ما آماده‌ایم که با آنها مذاکره کنیم که چگونه می‌خواهند غرامت مداخلات این سال‌ها را پرداخت کنند. آمریکا بدهکار ملت ایران است و هم باید از ایرانیان عذرخواهی کند و هم غرامت دخالت‌هایش را پرداخت نماید.

وی در بخش دیگری از سخنانش با یادآوری اینکه آمریکایی‌ها از ابتدا به دنبال این بودند که سایر کشورهای ۱+۵ را هم در مقابله‌شان با ایران با خود همراه کنند،‌اظهار کرد: ترامپ در ۲۲ دی ماه سال گذشته از شرکای خود خواست که بیایند و باب مذاکره مجدد برای برجام را باز کنند که البته کسی به وی پاسخ مثبت نداد و او مجبور شد تنها از برجام خارج شود در واقع هدف آمریکا این بود که با خروجش از برجام، ما هم از برجام خارج شویم تا پرونده ما را به شورای امنیت ببرد.

در سراسر جهان تنها آمریکا و چند کشور معدود دیگر  با ایران مشکل دارند

روحانی با بیان اینکه ترامپ در پی آن بود که همه دستاوردهای ما در جریان مذاکرات در سازمان ملل و شورای امنیت را از ما بگیرد، اظهار کرد: علیرغم تلاش‌های وی، او در انجام اعمالش ناموفق بود؛ چرا که اروپایی‌ها با وی مخالفت کردند، حتی همین فردا که قرار است ترامپ دوباره تحریم‌ها را باز گرداند اروپا رودرروی آمریکا ایستاده است و امروز در سراسر جهان تنها آمریکا و چند کشور معدود دیگر هستند که با ایران مشکل دارند وگرنه سایرین ما را به تعهد می‌شناسند و حاضر به تعامل با ما هستند.

محمد امین اکرمی

۱۶ مرداد ۱۳۹۷

مطالب پیشنهادی