سید احمد عراقچی کیست| بیوگرافی و عکس های احمد عراقچی و سوابق وی

سید احمد عراقچی کیست| بیوگرافی و عکس های احمد عراقچی و سوابق وی

بیوگرافی کامل سید احمد عراقچی معاون ارزی سابق بانک مرکزی فرزند مجتبی عراقچی عکس سید احمد عراقچی و ماجرای خبر دستگیری او

سوابق مدیریتی و اجرایی سید احمد عراقچی علت دستگیری احمد عراقچی

سید احمد عراقچی کیست,بیوگرافی سید احمد عراقچی,عکس های احمد عراقچی

در این مطلب به بررسی سوابق اجرایی و مدیریتی سید احمد عراقچی، بیوگرافی و زندگینامه وی و تمامی اطلاعات مربوط به او می پردازیم. سید احمد عراقچی معاون ارزی بانک مرکزی بوده که مدتی است دیگر در این سمت فعالیت نمی کند. اطلاعات بیشتر در ادامه در پرتال دکتر سلام بخونید .

بیوگرافی سید احمد عراقچی | زندگینامه احمد عراقچی کیست

سید احمد عراقچی برادرزاده عباس عراقچی است او که اخیرا خبر هایی از دستگیری اش به گوش می رسد این روز ها به اسمی پر جستجو بدل شده است.او فرزند سید مجتبی عراقچی، رئیس اتحادیه صنف فروشندگان فرش تهران است و برادر بزرگتر عباس عراقچی است. باس عراقچی برادر بزرگتری نیز به نام سید مرتضی دارد که از صادر کنندگان فرش به حساب می آیند.

سید احمد عراقچی کیست,بیوگرافی سید احمد عراقچی,عکس های احمد عراقچی

احمد عراقچی دانش‌آموخته کارشناسی اقتصاد از دانشگاه شهید بهشتی ، کارشناسی ارشد مدیریت مالی (فاینانس) از دانشگاه نیویورک، کارشناسی ارشد اقتصاد از دانشگاه تهران ، دانشجوی نخبه و رتبه اول کنکور در مقطع کارشناسی ارشد می باشد.

سوابق اجرایی و مدیریتی سیداحمد عراقچی

از سوابق او می توان به موارد زیر اشاره کرد : سابقه عضویت در هیئت مدیره نهادهای مالی داخلی و بین المللی عضو هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار و نیز معاون اجرایی آن سازمان.

وی چهاردهمین معاون ارزی بانک مرکزی بوده در حکم به شرح زیر در سمت معاون ارزی بانک مرکزی منصوب شده است.

سید احمد عراقچی کیست,بیوگرافی سید احمد عراقچی,عکس های احمد عراقچی سید احمد عراقچی کیست,بیوگرافی سید احمد عراقچی,عکس های احمد عراقچی

در بانک مرکزی مدرک تحصیلی سیداحمد عراقچی به شرح زیر آمده است : دانش‌آموخته کارشناسی اقتصاد از دانشگاه شهید بهشتی، کارشناسی ارشد مدیریت مالی (فاینانس) از دانشگاه نیویورک، کارشناسی ارشد اقتصاد از دانشگاه تهران و دانشجوی نخبه و رتبه اول کنکور در مقطع کارشناسی ارشد.

جزئیات دستگیری احمد عراقچی و علت بازداشت او

خبر دستگیری سید احمد عراقچی ساعاتی پیش منتشر شد. در این رابطه محسنی اژه ای گفت : در ادامه رسیدگی به پرونده اخلالگران در نظام پولی و ارزی کشور پرونده سه نفر از کسانی که تکمیل شده بود با صدور کیفر خواست به دادگاه ارسال شد و انشاالله بزودی دادگاه آنها شروع خواهد شد.

سید احمد عراقچی کیست,بیوگرافی سید احمد عراقچی,عکس های احمد عراقچی

همچنین امروز یک سری افراد که تحت تعقیب بوده اند را پیدا و دستگیر کرده اند که یکی از این افراد معاون ارزی بانک مرکزی بوده است که شنیده ها مبنی بر این است که اخیرا این سمت را کنمار گذاشته اند.

محمد امین اکرمی

۱۶ مرداد ۱۳۹۷

مطالب پیشنهادی