استخدام معلمان حق التدریس| روش ثبت نام معلمان حق التدریس طبق قانون ۹۷

استخدام معلمان حق التدریس| روش ثبت نام معلمان حق التدریس طبق قانون ۹۷

استخدام معلمان حق التدریس,روش ثبت نام معلمان حق التدریس,ثبت نام معلم حق التدریس 97

این یک خبر خوب برای معلمان حق التدریس محسوب می شود چراکه همه چشم و امید معلمان حق التدریس به این است که روزی رسمی شوند و خیالشان راحت شود که کار دائمی دارند و ترس از دست دادن شغل خود را نداشته باشند.

( چگونه معلم حق التدریس شویم نحوه استخدام معلم حق التدریس در سال ۹۷ استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی روش ثبت نام معلم حق التدریس استخدام معلم حق التدریس سال ۹۷ آخرین اخبار معلمان حق التدریسی در مرداد و شهریور ۹۷ )

معلم حق التدریس به چه کسی گفته می شود

معلمان حق التدریسی به معلمانی اطلاق می شود که بصورت ساعتی در آموزش و پرورش خدمت میکنند و دقیقا با توجه به میزان ساعات خدمتشان در آموزش و پرورش حقوق دریافت میکنند.

حقوق این معلمان که از سایر معلمان نیز بسیار کمتر است حتی در تعطیلات و تابستان نیز قطع شده و حقوقی دریافت نمیکنند. این معلمان که همگی با وجود حقوق کم و بدون هیچ مزایایی در حال خدمت اند تنها امیدشان این است که روزی رسمی شده و حقوق مناسب تری بهره مند شوند.

گویا امروز با تصویب لایحه ای در مجلس ، آموزش و پرورش مکلف به استخدام این عزیزان شده است. نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز سه‌شنبه (۱۶ مرداد ۹۷) طرح الحاق یک ماده به تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی را مورد بررسی قرار دادند.

این طرح نهایتا پس از استماع نظرات موافقان و مخالفان با ۱۵۴ رای موافق، ۱۳ رای مخالف و ۱۴ رای ممتنع از مجموع ۲۲۶ نماینده حاضر در جلسه به تصویب رسید.

کدام معلم حق التدریس استخدام رسمی می شود

بر اساس ماده الحاقی ماده واحده طرح مزبور، وزارت آموزش و پرورش مکلف است مشمولین قانون اصلاحی تبصره ۱۰ ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۳ شهریور ۹۵ را با رعایت موارد ذیل به استخدام درآورد.

۱- کلیه نیروهای حق‌التدریس و پیش‌دبستانی مشمول قانون مورد اشاره (شامل معلم، مربی پرورشی، تربیت‌بدنی،مشاور، مربی بهداشت و امور اداری) با توجه به رشته و دوره تحصیلی، جنسیت و سنوات خدمت و ظرفیت استخدام اعلامی توسط سازمان اداری و استخدامی کشور و بر اساس نیاز استان‌ها باید یک دوره آموزشی را در دانشگاه فرهنگیان طی کنند تا پس از شرکت در آزمون پایان دوره و اخذ نمره قبولی (از سال دوم تا پایان برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی) به استخدام درآیند.

مراحل و روش ثبت نام معلم حق التدریس

این نیرو ها باید با توجه به ظرفیت ، دوره و رشته تحصیلی ، جنسیت ، سنوات خدمت و همچنین ظرفیت استخدام اعلامی توسط سازمان اداری و استخدامی کشور و بر اساس نیاز استان ها پس از گذراندن یک دوره آموزشی در دانشگاه فرهنگیان در آزمون پایان دوره شرکت کرده و با کسب نمره قبولی به استخدام آموزش و پرورش در آیند.

محمد امین اکرمی

۱۷ مرداد ۱۳۹۷

مطالب پیشنهادی