جزئیات پرداخت وام ۲۰ میلیونی به خبرنگاران بدون سود در سال ۹۷

جزئیات پرداخت وام ۲۰ میلیونی به خبرنگاران بدون سود در سال ۹۷

ماجرای وام ۲۰ میلیونی خبرنگاران چیست جزئیات وام بیست میلیونی به خبرنگاران زمان ثبت نام وام ۲۰ میلیونی خبرنگارا کی هست

جزئیات پرداخت وام 20 میلیونی به خبرنگاران,جزئیات وام 20 میلیونی به خبرنگاران,جزئیات وام بدون بهره به خبرنگاران

طبق جدیدترین وام های دولتی به اقشار مختلف جامعه، وام ۲۰ میلیونی بدون بهره به خبرنگاران پرداخت می شود؛ همچنین یک وام ۱۷۰ میلیون تومانی به روزنامه ها نیز اعطا می شود که جزئیات وام ۲۰ میلیونی به خبرنگاران و ۱۷۰ میلیونی روزنامه ها را در ادامه می خوانید.

جزئیات وام ۲۰ میلیون تومانی بدون بهره (سود) به خبرنگاران

محمد سلطانی‌فر در افتتاحیه نخستین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان تهران اظهار کرد: امروز خبر جزو لاینفک زندگی ماست و همه خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها امروز در جیب ما هستند که نمی‌توانیم لحظه‌ای بدون خبر زندگی کنیم.

وی افزود: جدایی از رسانه‌ها یک خیالی بیش نیست و امروز خبر با زندگی ما عجین شده و هر فردی هر ۱۲ دقیقه یک بار به موبایل خود مراجعه و اخبار و آخرین اطلاعات را رصد می‌کند.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هرچه بیشتر خبر دنبال کنیم، مطمئنا زندگی و جان بهتری خواهیم داشت؛ در وزارت ارشاد به دلایلی مختلف سعی داریم جامعه اطلاعاتی را با وجود خیلی از مسائل افزایش دهیم.

سلطانی‌فر با بیان اینکه برای دو هزار پایگاه خبری و ۶ هزار رسانه مکتوب مجوز صادر شده است، تصریح کرد: امروز در بستر خبر و اطلاعات زندگی می‌کنیم؛ اینکه مجوز می‌دهیم درست یا خیر در حال بررسی هستیم، اما طبق قانون عمل می‌شود.

وی ادامه داد: اینقدر مجوز می‌دهیم که بازار خرید و فروش تعطیل شود و روند صدور مجوز را تسهیل خواهیم کرد و در این راستا، تمهیداتی اندیشیده شده که مشکلی برای رسانه‌های قدیمی ایجاد نشود.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: فضای مجازی یک چالش واقعی در دنیای امروز است و ما نمی‌توانیم بین مکتوب و فضای مجازی قائل شویم؛ چراکه فضای مجازی واقعی‌تر است و کلمه مجاز را نمی‌توان غیرواقعی تفسیر کرد و مجبوریم که آنها را آرام در خانواده خود احساس کنیم، هر چند رسانه‌های مکتوب بیشتر مورد توجه قرار دارند و مرجعیت برای آنهاست.

وی گفت: ما طرح‌های اشتراک و پرداختن بیمه خبرنگاران را تعطیل و عوارض آن را تا خردادماه امسال پرداخت کردیم؛ از اول تیرماه وارد پرداخت بیمه به صورت مستقیم شدیم و بیمه خبرنگاران بر عهده مدیران مسوول یا کارفرمایان است.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اجرای طرح بیمه تکمیلی گفت: طی تفاهمی با صندوق بیمه هنر سه هزار نفر از خبرنگاران بیمه تکمیلی خواهند شد؛ شرط این امر داشتن بیمه تکمیلی و عضویت در صندوق بیمه هنر است؛ همچنین روزنامه‌نگارانی که بیمه نیستند، اگر شرایط صندوق را داشته باشند، تا سقف سه هزار نفر بیمه پایه می‌شوند.
سلطانی‌فر در خصوص وام تصریح کرد: ۲۰ میلیون وام بدون بهره برای خبرنگاران و ۱۷۰ میلیون تومان برای روزنامه‌ها پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره مساله کمبود کاغذ در کشور بیان کرد: برای موضوع کاغذ ما هیچ مسؤولیتی نداریم و وزارت صنعت، معدن و تجارت از گذشته تاکنون مسؤول پاسخ‌گویی به حوزه کاغذ است؛ اما با توجه به مشکلاتی که به خصوص در حوزه ارزی به وجود آمد، کمیته کاغذ تشکیل و تاکنون ۶ جلسه اصلی آن برگزار شده است.
معاون مطبوعاتی با بیان اینکه این کمیته در حال پیگیری واردات کاغذ به کشور است، افزود: از روزنامه‌های پر مصرف و پرتیراژ خواسته‌ایم که در زمینه واردات کاغذ ورود پیدا کنند؛ همچنین قراردادی با چوب و کاغذ مازندران برای تامین کاغذ امضا شده است.

سلطانی‌فر با اشاره به اینکه تا جایی که بتوانیم برای تامین کاغذ تلاش خواهیم کرد، تصریح کرد: با وجود همه اقدامات صورت گرفته، هنوز نتوانسته‌ایم که قیمت کاغذ را کنترل کنیم و باید با درایت این موضوع را سامان دهیم.

وی ادامه داد: کمیته‌های تشکیل شده برای واردات کاغذ کمک می‌کنند، اما مسؤولیت واردات بر عهده وزارت صنعت و بانک مرکزی است.

در این زمینه بیشتر بخوانید :

وام بدون سپرده بانک رسالت

وام مسکن بدون سپرده

محمد امین اکرمی

۲۳ مرداد ۱۳۹۷

مطالب پیشنهادی