غلامحسین کرباسچی کیست| علت یکسال حبس کرباسچی و توهین وی

غلامحسین کرباسچی کیست| علت یکسال حبس کرباسچی و توهین وی

غلامحسین کرباسچی کیست| علت یکسال حبس کرباسچی و توهین وی

در مورد پرونده غلامحسین کرباسچی که چندی پیش اظهارات وی در مورد شهیدان مدافع حرم، اعتراضات بسیاری از مردم را در پی داشت؛ به یک سال حبس تعزیری محکوم گردید. غلامحسین کرباسچی ۶۳ سال سن دارد و شهردار تهران بوده است.

بیوگرافی غلامحسین کرباسچی | زندگینامه غلام حسین کرباسچی

به گزارش اخبار روز به نقل از جماران، غلامحسین کرباسچی که به جرم تبلیغ علیه نظام در دادگاه انقلاب اسلامی اصفهان محاکمه شده بود بعد از محکومیت، به یکسال حبس تعزیزی محکوم گردید.

علت حکم یک سال حبس تعزیری برای غلامحسین کرباسچی چیست؟

حکم صادره با اعتراض وکیلش مواجه شد و پس از بررسی این پرونده در دادگاه تجدیدنظر به استناد ماده ٥٠٠ قانون مجازات اسلامی در تاریخ ٢٢-٥-٩٧ حکم قطعی صادر و برای اجرا ابلاغ شد.

غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی سال گذشته در حاشیه مراسمی در اصفهان اظهاراتی توهین آمیز نسبت به شهدای مدافعان حرم داشت که با اعتراضات وسیع مردمی در سراسر کشور مواجه شد و دستگاه قضا به این موضوع ورود کرد.

احمد خسروی وفا رئیس کل دادگستری استان اصفهان ۱۲ اردیبهشت ماه سال گذشته از تشکیل پرونده برای غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی خبر داد و گفت: نسبت به اظهارات این فرد که جنبه جزایی داشته اعلام جرم و پرونده تشکیل شده است.

محمد امین اکرمی

۲۴ مرداد ۱۳۹۷

مطالب پیشنهادی