محمد رضا زائری کیست/ بیوگرافی و سوابق کاری + مخالفت با حجاب اجباری

محمد رضا زائری کیست/ بیوگرافی و سوابق کاری + مخالفت با حجاب اجباری

محمدرضا زائری در سال ۱۳۴۹ شمسی در شهر کرمان متولد شد او از روحانیان و مدرسان شیعه در دانشگاه ها و اهل کشور ایران می باشد. عموما این روحانی را به دلیل مخالفت شدید در مقابل حجاب اجباری می شناسند. این روحانی برجسته مدیریت خانه روزنامه نگاران جوان و هفته‌نامه خانه را که در دهه ۱۳۷۰ فعالیت می‌کرد، بر عهده داشت و روزنامه نگارن برجسته ای در این دوره با نام های فرناز قاضی زاده و محمدصفر لفوتی معرفی شدند، پس از مدتی این نهاد ابطال شد و زائری را دستگیر و زندانی کردند و آخرین سمت او مدیر مسئول و صاحب امتیاز ماهنامه خیمه است.

تحصیلات حوزوی:
طی دوره مقدمات در دبیرستان علوم و معارف اسلامی شهید مطهری تا ۱۳۶۸
تحصیلات سطح در مدرسه عالی شهید مطهری تا ۱۳۷۳
شرکت در دروس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم (آیت الله جوادی آملی و آیت الله جعفر سبحانی)
به مدت دوسال ۱۳۸۰- ۱۳۷۹
شرکت در درس خارج فقه آیت الله حاج آقا مجتبی تهرانی ۱۳۸۲

تحصیلات دانشگاهی
حجت الاسلام زائری مدرک کارشناسی فقه و مبانی حقوق اسلامی از مدرسه عالی شهید مطهری؛ کارشناسی ارشد فلسفه و حکمت اسلامی از دانشگاه آزاد اسلامی که عنوان پایان نامه اش «رویکردهای فلسفی علامه طباطبایی در تفسیر المیزان» و کارشناسی ارشد روابط اسلام و مسیحیت از دانشگاه قدیس یوسف بیروت و عنوان پایان نامه اش « تصویر اسلام در آثار ادبای مسیحی معاصر لبنان (مطالعه موردی) »و دکتری علوم ادیان از دانشگاه قدیس یوسف بیروت با عنوان رساله اش «تلویزیون‌های ماهواره‌ای دینی اسلامی و مسیحی (مطالعه مقایسه‌ای شبکه الرساله و شبکه نورسات)» دارد.

سوابق کاری
* صاحب امتیار ماهنامه خیمه
* انتشار مجلات زمزم و صدف برای خارج از کشور ۱۳۷۳
* مدیریت مجموعه نشریات همشهری محله ۱۳۸۲
* سردبیری روزنامه همشهری ۱۳۸۴
* تاسیس خانه روزنامه‌نگاران جوان و انتشار نشریه خانه ۱۳۷۴
* همکاری به عنوان مشاور در موسسات و مراکز فرهنگی همچون: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، مجلات رشد، نشریات ابرار از ۱۳۷۲

نویسنده کتاب های:

خبرنگار بدون مرز
اعترافات
حجاب با حجاب
سبک زندگی
حجاب بی‌حجاب
کتاب مقدس
سلامنامه
ضامن آهو
نصرالله
کتاب انقلاب
گفت بگو، می‌گویم
بیت الاحزان
حکایت بیرونی
پنج جرعه تشنگی…
ما سخاوتمندترین مردم دنیا هستیم
زندگی حسینی

شاگردیِ بیضایی
این عالم شیعه در زمینه هنر هم فعالیت داشته است، زائری در آذرماه ۱۳۹۴در کلاس‌های درس سینمای بهرام بیضایی در باغ فردوس حاضر می‌شده و با بسیاری از هنرمندان مشهور هم دوره بوده است. او در مورد بیضایی: «هم اکنون خیلی از نمایشنامه‌های بهرام بیضایی یا داستان‌های هوشنگ گلشیری و همچنین خیلی از کتاب‌هایی را که در پیش از انقلاب چاپ شده بودند، در کتابخانه‌ام دارم».

محمد رضا زائری کیست

mehdiofficial

۱۳ شهریور ۱۳۹۷

مطالب پیشنهادی