کودتا درونی علیه دولت ترامپ شکل گرفته است/ وضعیت بد ترامپ

کودتا درونی علیه دولت ترامپ شکل گرفته است/ وضعیت بد ترامپ

«استیو بَنِن» که یک استراتژیست قدیمی و بسیار کاربلد قدیمی می باشد در جواب به نوشته بسیار پرحاشیه مقام ارشد دولت ترامپ گفته است رئیس‌جمهور ترامپ به کودتا مواجه شده است. البته واکنش ها علیه ترامپ همچنان ادامه دار است و در آخرین اخبار وضعیت بحرانی ترامپ را اطلاع می دهند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، استراتژیست سابق رئیس‌جمهور آمریکا درباره یادداشت اخیر و جنجالی مقام ارشد دولت ترامپ گفت که «رئیس‌جمهور در حال مواجهه شدن با کودتا است».

«استیو بَنِن» که به ایتالیا سفر کرده، گفت: «آنچه که شاهدش بودید (انتشار یادداشت مقام ناشناس و ارشد دولت ترامپ در نیویورک تایمز) یک اقدام بسیار خطیر و جدی بود، این حمله مستقیم به نهادهای کشور است، این یک کودتا است».

به گفته بَنِن، آخرین باری که رئیس‌جمهور آمریکا با چنین حمله‌ای مواجه شده بود، سال ۱۸۶۲ در زمان جنگ داخلی این کشور بود.

او گفت: «این یک بحران است و کشور از تابستان ۱۸۶۲ و زمانی که ژنرال مک کللن و ژنرال‌های ارشدی که همه دموکرات بودند و در ارتش متحد معتقد بودند که آبراهام لینکلن(رئیس‌جمهور وقت) شایسته فرماندهی کل قوا نیست، سابقه نداشته است».

استراتژیست سابق ترامپ افزود: «یک گروه کوچک و سری در میان شخصیت‌‎های جریان اصلی جمهوری‌خواه وجود دارد که معتقدند دونالد ترامپ برای ریاست جمهوری آمریکا شایسته نیست و بحران از همین جا نشات می‌گیرد».

او به حامیان «برنی سندرز» سناتور سوسیال دموکرات هم درباره تکرار آنچه که در حال حادث شدن برای ترامپ است، هشدار داد.

بنن خطاب به آنها گفت: «فکر نکنید اگر شما به قدرت برسید، تفاوتی حاصل شود چرا که این یک نظم مستقر است و آنها آنچه که فکر می‌کنند را به دیگران دیکته می‌کنند».

ترامپ در وضعیت بحرانی

mehdiofficial

۱۸ شهریور ۱۳۹۷

مطالب پیشنهادی