جان کری به ظریف: ترامپ می‌رود/ واکنش ترامپ به دیدار ظریف

جان کری به ظریف: ترامپ می‌رود/ واکنش ترامپ به دیدار ظریف

جان کری وزیر امور خارجی سابق آمریکا در مصاحبه‌ای که با برنامه رادیویی داشته است اعلام کرد که طی ماه‌ها اخیر ۴ بار با ظریف دیدار داشته است، اما دونالد ترامپ نیز نسبت به دیدار کری با جواد ظریف واکنش نشان داد و از او انتقاد کرد.

ترامپ در مصاحبه‌ها قبلی خود نیز کری را متهم به اختلال در روند سیاسی خود دانست و از او به شدت انتقاد کرد و او را خرابکار خطاب کرد.

کری و ظریف از معماران اصلی توافق هسته‌ای ایران (برجام) بوده‌اند. دولت ترامپ در ماه می سال جاری میلادی از این توافق خارج شد و تحریم‌های سابق آمریکا علیه ایران را بازگرداند.

ترامپ در انتقاد از جان کری که پیشتر نیز در توییت‌هایی او را رقیب انتخاباتی خود توصیف کرده است؛ نوشت: “کری با حکومت متخاصم ایران جلساتی غیر قانونی داشته است، ملاقات‌هایی که تنها می‌تواند اقدامات عظیم ما را به ضرر مردم آمریکا تبدیل کند.”

او سپس افزوده است: “او به ایرانی‌ها گفته منتظر پایان دولت من باشند؛ آیا او (کری) در قانون شفاف سازی ارتباط با نمایندگان خارجی ثبت نام کرده است؟ بد!”

ترامپ:

جان کری اخیرا در سلسله مصاحبه‌هایی به شدت از ترامپ و سیاست‌های او به ویژه در زمینه خروج از برجام انتقاد کرده است.

با وجودی که ترامپ ادعا می‌کند کری رقیب انتخاباتی احتمالی اوست، اما تا کنون جان کری این ادعا را رد کرده و اعلام کرده قصد نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا را ندارد.

با این حال نزدیکی انتخابات میاندوره‌ای کنگره آمریکا – آبان ماه ۱۳۹۷ – جان کری و “باراک اوباما” را واداشته تا علیه ترامپ وارد گود سیاست شوند تا با فرستادن تعداد بیشتری از نامزدهای دموکرات به کنگره آمریکا، اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا را از جمهوریخواهان بگیرند.

دیدار جان کری با ظریف

mehdiofficial

۲۳ شهریور ۱۳۹۷

مطالب پیشنهادی