مردم برای حفظ ارزش پول چکار می‌کنند؟

مردم برای حفظ ارزش پول چکار می‌کنند؟

سعید موتمنی گفت: این روزها مردم برای اینکه ارزش پول خود را حفظ کنند روی به خرید خودرو کرده اند و این کار را نه برای تامین نیاز می‌کنند بلکه می خواهند ارزش پول خود را حفظ کنند و اعتقاد دارند بهترین راه کار برای ارزش حفظ پول خرید خودرو است.

رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران همچنین اشاره کرد هجوم مردم برای خرید خودرو به خوبی این مهم را نمایان می‌کند، همچنین در شرایط فعلی مردم برای ارزش پول خود به دنبال خرید کالاهای سرمایه‌ای و تبدیل ریال به این نوع کالاها برای حفظ ارزش پول خود هستند.

وی با بیان این‌که به همین دلیل بسیاری از افراد وارد بازار خودرو شده‌اند، خاطرنشان کرد: در این شرایط تفاوت بالای قیمت رسمی و آزاد خودروها نیز مزید بر علت شده تا بسیاری از شهروندان به دنبال خرید خودرو به قیمت‌های رسمی از کارخانه‌های سازنده باشند.

رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران ادامه داد: در جدیدترین مورد در این زمینه ۵۰ هزار دستگاه از محصولات سایپا ظرف یک روز فروخته شد که با قاطعیت می‌گویم حتی یک خودرو نیز از سوی نمایشگاه‌داران خریداری نشد، بلکه تمام خریداران مردم عادی بودند که با هدف حفظ و افزایش سرمایه خود اقدام به خرید کردند.

وی افزود: در این شرایط مسوولان باید به‌گونه‌ای عمل کنند که خودرو از حالت کالای سرمایه‌ای خارج شده و عطش خرید خودرو از بین برود در غیر این صورت خودروسازان هرچه خودرو عرضه کنند بازار سیر نخواهد شد.

موتمنی با بیان اینکه متاسفانه بیشتر کسبه در اصناف مختلف اجناس خود را با نرخ دلار آزاد قیمت‌گذاری می‌کنند، تصریح کرد: در بازار خودرو نیز برخی فروشندگان و واسطه‌ها به‌ویژه در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی قیمت‌های غیرواقعی برای خودرو اعلام می‌کنند که این کار باعث ایجاد التهاب بیشتر در بازار و فریب مردم عادی برای خرید با قیمتهای غیرواقعی می‌شود. در این زمینه شهروندان آگاه باشند که فریب این افراد را نخورند.

هجوم مردم برای خرید خودرو

mehdiofficial

۲۳ شهریور ۱۳۹۷

مطالب پیشنهادی