خسارات شدید بر اثر سیل و طوفان در سراسر کشور + تصاویر

خسارات شدید بر اثر سیل و طوفان در سراسر کشور + تصاویر

در ۲۴ ساعت گذشته گزارش های مختلفی از خسارت شدید بر اثر سیل و طوفان در سراسر کشور منتشر شد که متاسفانه این خسارت علاوه بر موارد مالی در بعضی مواقع جان هموطنان عزیزمان را گرفت.

میزان خسارت سیل و طوفان در نقاط مختلف کشور

روز گذشته وزش باد شدید و طوفان همراه با گرد و غبار، باعث شکستن تعدادی از درختان تهران شد.

طوفان شدید در تهران و له شدن پراید زیر درخت

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به کاهش بارش‌ها در غرب کشور از امروز به «ایسنا» گفت: تا پایان هفته در منطقه زابل سیستان و بلوچستان شاهد وزش باد شدید که در بعضی از ساعات می‌تواند به طوفان تبدیل شود خواهیم بود.

طوفان در راه زابل

رئیس مرکز کنترل و ترافیک راهور ناجا از بارش باران و مه گرفتگی در همه محورهای شمالی کشور خبر داد و گفت: در استان های اردبیل، آذربایجان شرقی(اکثر محورها)، استان گیلان(اکثر محورها)، استان مازندران، اردبیل و استان زنجان(محورهای زنجان-بیجار و قیدار-همدان) شاهد بارش باران هستیم.

رئیس مرکز کنترل و ترافیک راهور ناجا با اشاره به مه گرفتگی همراه با کاهش دید نیز گفت: در استان استان اردبیل(محورهای اردبیل-آستارا و مشکین شهر-پارس آباد) و دیگر ارتفاعات محورهای شمالی کشور شاهد مه گرفتگی هستیم و ضروری است رانندگان نسبت به مسائل ایمنی هوشیارتر باشند.

باران و مه گرفتگی در محورهای شمالی کشور

همچنین رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی و اورژانس البرز از فوت دو نفر بر اثر طوفان در البرز خبر داد.

مرگ ۳ نفر بر اثر طوفان در البرز

رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد هم اعلام کرد: یک نفر بر اثر صاعقه‌زدگی در چین لودابفوت کرده است.

مرگ مرد بویراحمدی براثر برخورد صاعقه

بارش مداوم باران که تا شامگاه روز گذشته در سمنان ادامه یافت خساراتی را به بافت روستایی شرق استان زد و همچنین برخی راه‌های مواصلاتی روستایی و شهری وارد کرد، سیل همچنین در روستای قدس میامی باعث کشته شدن یک نفر شد.

سیل در سمنان، جان یک نفر را گرفت

اصابت صاعقه در آخولا کندی از توابع خسروشاه در آذربایجان شرقی هم باعث مرگ جوان ۳۰ ساله شد.

رعد و برق‌، جانِ جوان‌ ۳۰ ساله را گرفت

معاون اداره‌کل راهداری استان گلستان گفت: بر اثر این باد و طوفان دو نفر از اهالی یک روستا در شهرستان آق قلا مصدوم شدند و به بیمارستان آل جلیل آق قلا برای درمان فرستاده شدند همچنین سقف ۳۰خانه این روستا آسیب دیده است.

۲ مصدوم بر اثر طوفان عصر امروز در گلستان

رئیس شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور وضعیت جوی کشور را طی دو هفته آینده تشریح کرد و گفت: از ۳ تا ۹ مهرماه بارش‌ها در کل کشور در حد نرمال خواهد بود و از ۱۰ تا ۱۶ مهرماه انتظار بارش‌های قابل توجه داریم.

مسعود حقیقت اظهار کرد: تا سوم مهرماه در استان‌های گیلان، اردبیل، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و زنجان بارش‌ها بالاتر از نرمال خواهد بود. در همین بازه زمانی، در بقیه استان‌ها بارندگی در حد نرمال پیش‌بینی می‌شود. ضمن اینکه در مرکز و جنوب کشور بارشی نخواهیم داشت.

روند بارشی کشور در دهه اول مهر

کولیوند سرپرست سازمان اورژانس کشور هم درباره تلفات سیل و توفان دو روز گذشته گفت: از ساعت ۱۸ روز ۲۷ شهریور تا ساعت ۲۲ چهارشنبه ۲۸ شهریور توسط عوامل اورژانس به شهروندان استان‌های تهران، البرز، خراسان جنوبی، سمنان، گلستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد و لرستان امدادرسانی شده است.

کل مصدومین و فوتی : ۱۸ نفر

مصدوم اعزامی : ۵ نفر

درمان در محل : ۸ نفر

فوتی : ۵ نفر

البرز : ۲ نفر ( هشتگرد – ریزش دیوار – مرد ۴۵ ساله و دختر بچه ۳٫۵ ساله)

سمنان: ۱ نفر (شاهرود – سیل – مرد ۶۰ ساله)

گلستان : ۱ نفر(نگین شهر – طوفان – سقوط از ارتفاع- مرد)

کهگیلویه و بویراحمد : ۱ نفر (لوداب – صاعقه – مرد ۴۰ ساله)

خسارات شدید بر اثر سیل و طوفان

mehdiofficial

۲۹ شهریور ۱۳۹۷

مطالب پیشنهادی