معاون ابوبکر البغدادی اعدام می‌شود + جزئیات دستگیری سرکرده داعش

معاون ابوبکر البغدادی اعدام می‌شود + جزئیات دستگیری سرکرده داعش

اسماعیل سلمان العیثاوی که یکی از بزرگترین سرکرده های داعش و معاون ابوبکر البغدادی اعدام می‌شود بعد از دستگیری حکم اعدام برای او صادر شد.

معاون ابوبکر البغدادی که قبلا در خاک ترکیه دستگیر شده بود به پایتخت عراق، بغداد فرستاده شد و قوه قضاییه عراق برای او حکم اعدام با طناب دار را صادر کرد

دادگاهی در عراق معاون سرکرده گروه تروریستی داعش را که پیش از این در ترکیه دستگیر و به بغداد تحویل داده شده بود، به اعدام محکوم کرد.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، سخنگوی قوه قضاییه عراق گفت:دادگاه جنایی بغداد یکی از رهبران ارشد گروه داعش را که معاون ابوبکر البغدادی بود، به مجازات اعدام با طناب دار محکوم کرده است.

مقامات عراقی در ماه فوریه اعلام کردند که این عضو ارشد گروه تروریستی به نام اسماعیل سلمان العیثاوی در ترکیه بازداشت و به عراق تحویل داده شده است. پس از سقوط خلافت خودخوانده این گروه او ابتدا از عراق به سوریه و از آنجا به ترکیه گریخته بود.

در آن زمان یک مقام ارشد عراقی به خبرگزاری فرانسه گفت که او در نتیجه همکاری نهادهای امنیتی عراق، ترکیه و آمریکا بازداشت شده است. او افزود، بازداشت او پس از آن صورت گرفت که یک واحد امنیتی عراق که در تعقیب اعضای گروه داعش بود، توانست در سطوح عالی این گروه رخنه کند.

العیثاوی که اهل شهر رمادی عراق است به داشتن مسئولیت های مهم در این گروه از جمله «وزیر امور دینی» متهم شده بود.

او که عضو شورای داعش است، از جمله متهم بود که در درون تشکیلات داعش مسئول برنامه آموزشی و معرفی کادرهای برجسته این سازمان، مسئول کمیته تعیین «والیان» و «اُمرای دیوان های» داعش، وزیر «صدور فتوا» و عضو شورای داعش و معاون «ابوبکر البغدادی» بوده است.

 

معاون ابوبکر البغدادی اعدام می‌شود

mehdiofficial

۳۰ شهریور ۱۳۹۷

مطالب پیشنهادی