توزیع سبد کالا مهر ۹۷/ شروع توزیع سبد کالا در سراسر کشور

توزیع سبد کالا مهر ۹۷/ شروع توزیع سبد کالا در سراسر کشور

به گفته‌ی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت نقدی سبد کالا در سراسر کشور برای کمیته امدادی ها و افراد زیر پوشش بهزیستی انجام خواهد شد.

انوشیروان محسنی با توجه به شارژ کارت‌های عضو شتاب برای دریافت کالاهای اساسی زندگی ادامه داد که این اقدام تا پایان شهریورها انجام می‌شود و توزیع این سبدها از هفته گذشته بین مددجویان و بهزیستی در حال انجام بوده، محسنی بندپی اشاره کرد که این مبلغ این سبد با توجه به تعداد اعضای خانواده بین ۴۰ تا ۱۵۰ هزارتومان است که در ۳۵۰ مدرسه شبانه روزی توزیع شده است.

فاطمه رهبر، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد نیز در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه مبلغ سبد کالا در این دوره بین ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش یافته است، اظهار کرد: شارژ کارت یارانه مددجویان در دوره پیش و براساس بعد خانوار، بین ۳۵ تا ۱۳۰ هزار تومان بوده، اما این میزان در دوره جدید افزایش یافته است. این افراد می‌توانند به فروشگاه‌های اتکا، کوروش، رفاه، تعاونی مصرف فرهنگیان و… برای تهیه این کالاها مراجعه کنند.

وی افزود: با توجه به قولی که آقای محسنی بندپی سرپرست وزارت رفاه دادند شارژ کارت مددجویان از هفته گذشته آغاز شده، اما به دلیل حجم بالای کار، هنوز پایان نیافته است و ادامه دارد. طی چند روز آینده شارژ کارت مددجویان به اتمام می‌رسد و این افراد می‌توانند برای خرید کالاها به فروشگاه‌ها مراجعه کنند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد در مورد کالاهای این سبد غذایی نیز توضیح داد: کالاهای پیش بینی شده شامل نیازهای اولیه غذایی مثل برنج، روغن، قند و شکر و … است. سال‌های گذشته نیز سبد غذایی در اختیار اقشار آسیب‌پذیر کمیته امداد و سازمان بهزیستی قرار می‌گرفت و برای مثال در شب عید نوروز یا ماه مبارک رمضان کارت یارانه این افراد به میزانی تعیین شده از سوی وزارت رفاه شارژ می‌شد.

توزیع سبد کالا مهر ۹۷

mehdiofficial

۲ مهر ۱۳۹۷

مطالب پیشنهادی