علت گرانی گوجه فرنگی/ سیب زمینی و گوجه فرنگی کمیاب شد

علت گرانی گوجه فرنگی/ سیب زمینی و گوجه فرنگی کمیاب شد

علت گرانی گوجه فرنگی را کسی هنوز دقیق اعلام نکرده است، چند روزی است که گوجه فرنگی و سیب زمینی قیمت بسیار بالایی پیدا کرده است و این گرانی مواد اولیه می‌تواند فشار قابل توجهی به قشر پایین جامعه وارد نماید.

در خصوص سیب زمینی و گوجه فرنگی مدیر عامل سازمان میوه تره بار تهران گفت: علت عرضه نکردن این محصولات در غرفه های میوه و تره بار بالارفتن قیمت می‌باشد.

عبدالحسین رحیمی در خصوص نایاب شدن سیب زمینی و گوجه در میادین میوه و تره بار گفت: بر اساس نرخنامه جدید سازمان مدیریت میادین، قیمت سیب زمینی در میادین و بازارهای میوه و تره بار کیلویی ۲۷۰۰ تومان و به صورت دستچین ۲۹۵۰ تومان و قیمت گوجه فرنگی کیلویی ۳۹۰۰ تومان و به صورت دستچین ۴۲۰۰ تومان عرضه می‌شود.

وی گفت: تا ۳۱ شهریور، سیب زمینی و گوجه فرنگی در میادین و بازارهای میوه و تره بار به طور کامل و با کیفیت مناسب عرضه می‌شد، اما از ابتدای مهر شاهد کاهش قابل توجه عرضه از سوی تامین کنندگان و تولیدکنندگان و در نتیجه کمبود این دو محصول در برخی از میادین و بازارهای میوه و تره بار بودیم.

مدیر عامل میادین میوه و تره بار شهرداری تهران گفت: عوامل و دلایل افزایش نرخ سیب زمینی و گوجه فرنگی خارج از اراده و کنترل سازمان مدیریت میادین قرار دارد، اما همانطور که قبلاً نیز اعلام کرده‌ایم، آمادگی داریم تا با تامین کنندگان و تولیدکنندگان این محصولات، بیشترین همکاری و با دستگاه‌ها و سازمان‌های مربوطه، بیشترین هماهنگی را داشته باشیم.

رحیمی افزود: فراموش نکنیم که سازمان مدیریت میادین مسئول تولید فرآورده‌های کشاورزی نیست، بلکه با ایجاد بستر لازم، تلاش می‌کند که فاصله تولید تا مصرف را از طریق عرضه محصول در میادین و بازارهای میوه و تره بار کاهش دهد.

وی در ادامه افزود: با توجه به شرایط موجود و افزایش قیمت گوجه فرنگی و سیب زمینی، سازمان مدیریت میادین آمادگی کامل دارد تا نسبت به عرضه مستقیم این دو محصول در ۲۴۱ میدان و بازار میوه و تره بار اقدام کند و به این منظور آماده‌ایم که تولیدکنندگان با بیشترین تسهیلات و کمترین زمان، امکان عرضه مستقیم محصولات تولیدی خود را در غرفه‌های تک محصولی داشته باشند

علت گرانی گوجه فرنگی

mehdiofficial

۳ مهر ۱۳۹۷

مطالب پیشنهادی