چه خبر از افزایش حقوق کارمندان؟/ جزئیات افزایش حقوق کارمندان

چه خبر از افزایش حقوق کارمندان؟/ جزئیات افزایش حقوق کارمندان

افزایش حقوق کارمندان در امسال شدنی نخواهد بود، چند روز پیش در پی گرانی های بسیار و بالا رفتن بیش از اندازه نرخ تورم دولت در اقدامی اعلام کرد که برای کاهش فشار به مردم و به خصوص کارمندان در نظر داریم که حقوق کارمندان را در پاییز امسال افزایش دهیم.

اما خبرها حاکی از آن است که افزایش حقوق برای کارمندان در سال جاری وجود ندارد و اگر قرار باشد افزایش حقوقی وجود داشته باشد در سال آینده اعمال خواهد شد.
با این شرایط نباید کارمندان منتظر افزایش حقوق خود در سال ۹۷ باشند.

از مدتی پیش و با شدت گرفتن نوسان بازار ارز و تاثیری که در تورم و افزایش قیمت ها داشت و شرایط اقتصادی مردم را تحت تاثیر قرار داد دولت از برنامه ریزی برای بسته های حمایتی خبر داد که یکی از آنها افزایش مجدد حقوق کارکنان بود.

اما اخیرا محمدباقر نوبخت-رئیس سازمان برنامه و بودجه- اعلام کرده است که اگر هم قرار باشد دولت افزایش حقوقی داشته باشد، حتما در قانون بودجه سال آینده اعمال می شود. از این اظهارات نوبخت این گونه برمی آید که دیگر کارکنان نباید منتظر افزایش حقوق در سال جاری باشند.

در حالی افزایش مجدد حقوق کارکنان لغو می شود که پیش تر نوبخت گفته بود باید در این رابطه ابعاد مختلف مورد بحث و بررسی قرار گیرد که یکی از آنها مساله نقدینگی است که در حال حاضر حجم بالای آن بازارهای مختلف را تحت تاثیر قرار داده است.

به هرحال افزایش حقوق خود موجب ایجاد دور جدیدی از نقدینگی خواهد بود.

در کنار جریان نقدینگی و آثاری که افزایش حقوق می توانست بر آن داشته باشد، مباحث مربوط به تامین منابع لازم برای پراخت بودجه جاری که محل تامین حقوق و دستمزد نیز است، مطرح بود.

برای امسال طبق قانون بودجه حقوق کارمندان دولت حداکثر ۲۰ درصد افزایش یافته و از اردیبهشت ماه امسال اعمال شده بود و گفته می شد که در صورت افزایش مجدد حقوق کارکنان احتمالا تا سقف پنج درصد دیگر باشد.

افزایش حقوق کارمندان

mehdiofficial

۳ مهر ۱۳۹۷

مطالب پیشنهادی