آیفون جدید ۳۹ میلیون تومان در بازار ایران/ افزایش قیمت گوشی

آیفون جدید ۳۹ میلیون تومان در بازار ایران/ افزایش قیمت گوشی


آیفون جدید ۳۹ میلیون تومان شد، درحالی که وزیر ارتباطات اعلام کرده است با کاهش قیمت گوشی های تلفن همراه در چند روز آینده مواجه خواهیم شد، امروز مدل جدید آیفون رکورد قیمت را در ایران زد و در بازار ایران با قیمت پراید خرید و فروش شد.


گوشی جدید آیفون در حال حاضر به صورت مسافرتی به ایران آمده است که با وجود کمبود این گوشی در بازار ایران همچین قیمتی دور از انتظار نبود.

کمپانی اپل به تازگی سه آیفون جدید خود را رونمایی و مشخصات آنها را معرفی کرد که از آیفون‌های ۱۰ اس و ۱۰ اس مکس می‌توان به عنوان دو پرچمدار جدید و از آیفون XR به عنوان جایگزینی برای آیفون ۸ نام برد که از ویژگی فیس آی‌دی و نمایشگر بدون حاشیه پشتیبانی می‌کند.

iPhone XS در سه مدل با ظرفیت‌های ۶۴، ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایت عرضه می‌شود و قیمت این سه مدل به‌ترتیب ۹۹۹، ۱۱۴۹ و ۱۳۴۹ دلار است اما اگر خواستار مدل بزرگتر یعنی iPhone XS Max باشید، باید برای مدل‌های ۶۴، ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایتی به ترتیب ۱۰۹۹، ۱۲۴۹ و ۱۴۴۹ دلار بپردازید.

اتلاف ارز کلان دولتی در واردات موبایل

براساس اطلاعاتی که اپل در شب رونمایی از این محصولات ارائه داد، سفارش اولیه آیفون ۱۰ اس باید از روز ۲۳ شهریورماه شروع و ۳۰ شهریور (۲۱ سپتامبر) نیز به بازار عرضه می‌شد؛ هم‌زمان با عرضه اولیه این گوشی، پای آن نیز به بازار کشور و البته با قیمت فضایی باز شد.

با وجود افزایش بی‌رویه قیمت دلار در کشور، اما ظاهرا هنوز بسیاری از علاقه‌مندان این برند حاضر به هزینه‌کرد بیش از ۳۰ میلیون تومانی برای خرید این گوشی هستند.

نخستین قیمت‌ها در بازار کامپیوتر پایتخت طی چند روز گذشته برای آیفون XS Max 512 گیگابایتی حدود ۳۷ میلیون تومان بود که اکنون به مرز ۳۹ میلیون تومان رسیده است.

قیمت نسخه‌های ۶۴ و ۲۵۶ گیگابایتی آیفون Xs Max نیز به ترتیب حدود ۲۶ و ۲۸ میلیون تومان است.

این در حالی است که براساس قیمت‌های رسمی ارائه شده توسط اپل و نرخ ارز در بازار، قیمت گوشی آیفون Xs Max حداکثر باید ۲۲ میلیون تومان باشد.

آیفون ۳۹ میلیون تومان شد

mehdiofficial

۴ مهر ۱۳۹۷

مطالب پیشنهادی