مثل نویسی درباره گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی پایه دهم ص ۱۱۳

مثل نویسی درباره گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی پایه دهم ص ۱۱۳

معنی و مفهوم ضرب المثل ” گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی ” تحقیق درباره مثل نویسی گر صبر کنی، ز غوره حلوا سازی

مثل نویسی درباره گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی

در کتاب مثل نویسی پایه دهم فنی حرفه ای دانش آموزان می بایست برداشت خود را از ضرب المثل گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی را بنویسند؛ ما در ادامه نوشته ایم تا الهام بخش شما باشیم و صرفاً کپی کننده نباشید :)

از قدیم همیشه گفته اند که عجله کار شیطان است یعنی انسان عجول همیشه به حرف شیطان گوش می دهد و مطابق درخواست او عمل می کند و چیزی که شیطان فرمان دهد مسلما به نفع ما نیست و به ضرر ما است. بنابراین ما باید خلاف آن عمل کنیم و با صبر و شکیبایی کارهای خود را انجام دهیم،

با صبر در کارها و تمرکز کردن و دقت در کارها علاوه بر افزایش عملکرد و دقت در کار موجب سربلندی ما و پیشرفت روز افزون ما و صعود پله های ترقی ما خواهد شد. انسان عاقل همیشه برای انجام کارهای خود با صبر و تفکر تصمیمات خود را ارزیابی و در نهایت دست به عمل می زند و با دقت فراوان آن را به اتمام می رساند. انسان جاهل همیشه در همه ی کارها عجول است و همیشه تنها به انجام کار فکر می کند و به ظرافت و جامع بودن آن توجهی ندارد.

ضرب المثلی که از قدیم سفری طولانی را طی کرده و به زمان حال رسیده، بسیار نیکو گفته شده است. یعنی انسانی که عجول نیست و در کارها صبر پیشه کند حتی می تواند از غیرممکن ها، ممکن بسازد. یعنی از غوره ایی که حتی تصورش را نمی شود که حلوا ساخته شود، حلوا بسازد.

بنابراین ما نیز باید از همین سنین کم خودمان و به فرزندانمان همیشه یادآور شویم و بیاموزیم که در هر کاری با صبر و دقت می توان راحت تر به نتیجه مطلوب دست یافت و با شتاب بیهوده در کارها تنها به خود ضرر رساند و این عجله ی ما می تواند خسارت های کم یا زیادی به ما وارد نماید و گاه این خسارت ها می توانند قابل جبران نباشد و یا حتی جان کسی را به خطر بیندازد.

بنابراین همیشه باید صبر را در یکی از درجات اولیه ی انجام کارهای خود قرار دهیم و با استفاده از آن به بهترین درجات زندگی دست یابیم. نظر شما در این باره چیست؟

همچنین در پرتال بخوانید :

دانلود گام به گام تمام دروس پایه دهم

محمد امین اکرمی

۱۸ مهر ۱۳۹۷

مطالب پیشنهادی