ثبت رکورد جهانی الهام سادات اصغری

 ثبت رکورد جهانی الهام سادات اصغری

 

الهام سادات اصغری شناگر زن ایرانی توانست نام خود را در رکورد جهانی ثبت کند. او توانست لقب بانوی دریا را از آن خود کند. نماینده گینس در ایران به وی در ثبت رکوردش کمک زیادی کرد گفته می شود این بانوی ایرانی با دستان بسته به مدت سه ساعت در آب های آزاد شنا کرده است.

همه حواشی پیرامون لباس خانم الهام سادات اصغری شناگر زن ایرانیدر 4 سال پیش که منجر به عدم ثبت رکورد شنای او در دریای مازندران شده بود در نهایت با شکستنرکوردی دیگر در کرانه جنوبی ایران در خلیج فارس به دست فراموشی سپرده شد و این شناگر زن 36ساله ایرانی امروز در تهران لوح مخصوص ثبت رکورد را از نماینده “گینس” در ایران دریافت خواهد کردو نام خود را به عنوان یک زن رکورد زن جهانی ثبت خواهد کرد.

خانم الهام سادات اصغری شناگر زن ایرانی

خانم “الهام سادات اصغری” که برخی رسانه ها به او لقب “بانوی دریا” داده اند موفق شده استبا شکستن یک رکورد جهانی با دستان بسته به مدت بیش از 3 ساعت در سواحل بوشهر و در آب های آزاد شنا کند.

این شناگر استقامتی زن 4 سال پیش نیز در خرداد ماه 1392 مدعی شکستن رکورد گینسو شنای 18 کیلومتری “کرال سینه ” در آب های دریای مازندران شده بود اما در آن هنگام شنایاو به ثبت جهانی (گینس) نرسید و حواشی زیادی در این باره پدید آمد.

امسال اما شنای او با نظارت نماینده گینس در ایران انجام شد و قرار است امروز (یکشنبه)طی مراسمی رسمی در تهران لوح گینس به او اعطا شود.خانم اصغری موفق شده با دست بستهو با لباس شنای اسلامی مدت 3 ساعت مسیری 10 کیلومتری را در سواحل بوشهر شنا کند و رکورد سابق گینس را که متعلق به یک شناگر مرد ایتالیایی به نام ” پائولو کارزری” بود ، بشکند.

رباب شهریان، معاون سابق امور بانوان وزارت ورزش نیز حکم مادر ورزشی مرا داشت و خیلیبه من کمک کرد. از زمانی که مرضیه اکبرآبادی در وزارت ورزش دولت قبلی کنار رفت، شهریانکمک زیادی به من کرد. امیدوارم بتوانم در دولت بعدی دکتر روحانی قدم‌های بزرگتری بردارم و از وزارتورزش نیز به‌عنوان نخستین بانوی شناگر ایرانی که نامش در گینس ثبت شده، کمک بگیرم. واقعابرخی هزینه‌ها بسیار سنگین است و نمی‌توان به صورت شخصی آنها را پرداخت کرد. امیدوارممسئولان فدراسیون و وزارت ورزش نفراتی مثل من را درک کرده و کمک مالی و معنوی را شاهد باشیم.”

عصر ایران

© مجله پزشکی و سلامت دکتر سلام | Hidoctor.ir