تبدیل شدن به پسر در دوره بلوغ

تبدیل شدن به پسر در دوره بلوغ

دخترانی که در این تصویر میبینید روستایی و بومی هستند آن ها پس از گذراندن دوران کودکی به صورت ناگهانی با ترشح هورمون ها چهره ای پسرانه به خود میگیرند و به صورت ناگهانی تغییر جنسیت میدهند پزشکان علت این امر را نقص یکی از هورمون ها و آنزیم ها در بدن آنان میدانند.

در نتیجه یک وضعیت عجیب وراثتی، دختران روستای “لاس سالیناس” در منطقه راهونا در جمهوری دومنیکن،بدون دخالت پزشکی در دوره بلوغ پسر می شوند.

این وضعیت مبهم که به نام ” Guevedoces” نوعی اختلال نادر شناخته می شود،در مستندی با نام “شمارش معکوس زندگی” نمایش داده شد.

در این زمینه پزشکان به این نتیجه رسیده اند که این وضعیت در نتیجه فقدان آنزیم های مسئول توقف تولید هورمون دی‌ هيدروتستوسترون،هورمون مردانه اصلی در خون در رحم به وجود می آیدکه به تولد نوزاد پسر با ظاهر دخترانه در بدو تولد منجر می شود.

اما زمانی که ترشح هرمون تستوسترون در سن بلوغ شروع می شود،صدای افراد مبتلا به این پدیده تغییر می کند
و تغییراتی در سایر اعضای آنها بوجود می آید و این امری است که در اصل باید در داخل رحم صورت بگیرد اما برای این کودکان بعد از 12 سالگی صورت می گیرد.

یکی از افراد مبتلا به این پدیده می گوید: به عنوان یک دختر متولد و بزرگ شده  و حتی به یاد دارد که با لباس دخترانه مدرسه می رفته استو در عین حال هیچ علاقه ای به بازی های دخترانه نداشته و برعکس همواره دوست داشته با پسربچه ها بازی کند.

باشگاه خبرنگاران

© مجله پزشکی و سلامت دکتر سلام | Hidoctor.ir