بشار اسد و همسرش جنوب غرب سوریه

بشار اسد و همسرش جنوب غرب سوریه

بشار اسد و همسرش بدون هیچ محافظی درجنوب غرب سوریه مشاهده شدند. آنها به طرطوس رفتند و به این مکان گردشگری سرکشی کردند. سوریه این روزها مورد حمله نیروهای تکفیری داعشی قرار گرفته است.

بشار اسد و همسرش از برخی پروژه‌های تولیدی در حومه شهر ساحلی طرطوس بازدید کردند. طرطوس شهری ساحلی درجنوب غرب سوریه است که از نظر گردشگری و تجاری اهمیت زیادی دارد.

بشار اسد (زاده ۱۱ سپتامبر ۱۹۶۵) رئیس جمهور فعلی کشور سوریه و سومین فرزند حافظ اسد است. او در رشته چشم پزشکی در دمشق و لندن تحصیل کرده‌است.
عبداللطیف دریان، مفتی اعظم لبنان او را «سَفّاکِ ظالم» خواند.

خانواده اسد که از اقلیت علوی مذهب می‌باشند دارای مناصب مختلفی می‌باشند.

او در سال 1965 در شهر دمشق به دنیا آمد. بشار پس از تمام کردن مدرسه رشته پزشکی در دانشگاه دمشق را انتخاب کرد و در سال 1988 فارغ التحصیل شد و در بیمارستان نظامی مشغول به کار شد. وی سپس در سال 1992 برای ادامه تحصیل به انگلستان رفت و در سال 1994 موفق به اخذ مدرک تخصصی چشم پزشکی گردید. او علاوه بر زبان عربی، به زبان های انگلیسی، فرانسه و اسپانیایی تسلط دارد.

همسر او اسما اسد نیز متولد 11 اوت 1975بانوی اول سوریه محسوب می شود. وی فارغ التحصیل رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه کینگز لندن است.

آنها در سال 2000 به عقد یکدیگر در آمده و رسما ازدواج کردند.حاصل این ازد.واج سه فرزند بوده است.دو پسر به نامهای حافظ 8 ساله و کریم 3 ساله و یک دختر 5 ساله می باشد.

مشرق

© مجله پزشکی و سلامت دکتر سلام | Hidoctor.ir