عکس دیده نشده از سگ رئیس‌جمهور فرانسه

عکس دیده نشده از سگ رئیس‌جمهور فرانسه

 

رئیس‌جمهور فرانسه به تازگی صاحب سگ جدیدی شده است نام این سگ نمو است تمام روسای جمهور فرانسه سگ داشته اند و در دیدارهای رسمی خود این حیوانات خانگی را به همراه داشته اند.

به گزارش پایگاه اینترنتی استاندارد، «امانوئل مکرون»، رئیس‌جمهورفرانسه، یک سگ جوان به نام «نمو» را به حلقه‌ همراهان خود در کاخ الیزه اضافه کرد. مکرون این سگ را چند روز پیش از یک پناهگاه تحویل گرفت.

نمو یک سگ نر «گریفیوندور» است که بین یک یا دو سال دارد. گروه مطبوعاتی کاخ الیزه اعلام کرد نام این سگ از روی قهرمان داستان «بیست هزار فرسنگ زیر دریا» نوشته‌ «ژول ورن»، نویسنده‌ فرانسوی، برگرفته شده است. این اثر ژول ورن یکی از کتاب‌های مورد علاقه رئیس‌جمهور فرانسه است. نمو –سگاول فرانسه- روز دوشنبه نخستین وظیفه رسمی خود را انجام داد و به همراه مکرون به استقبالرئیس‌جمهور نیجر در کاخ الیزه رفت.

نمو پشت سر مکرون ایستاد تا خوشامدگویی این دو رئیس جمهور به پایان رسید و سپس پشت سر آنها وارد کاخ الیزه شد. از دهه هفتاد تاکنون تمام روسای جمهور فرانسه سگ‌های «لابرادور» داشته‌اند. «فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهور سابق این کشور نیز یک سگ لابرادور به نام «Philae» داشت.

فرانسه دارای حکومت متمرکز نیمه‌ریاستی است. قانون اساسی فعلی این کشور بر اساس رفراندومی در ۲۸ سپتامبر ۱۹۵۸ تایید و اجرایی شد که تاکید بسیاری بر تقویت رابطه شاخه اجرایی (دولت) با شاخه قانون‌گذاری (مجلس) دارد. شاخه اجرایی خود شامل دو قسمت می‌شود، قسمت اول ریاست جمهوری است که هر پنج سال با رای مستقیم مردم انتخاب می‌شود و ریاست شاخه اجرایی را بر عهده می‌گیرد. در حال حاضر فرانسوا اولاند که پیروز انتخابات بود عهده دار این سمت است و قسمت دوم مقام نخست وزیری است که فعلاً مانوئل والس عهده دار آن است

  

© مجله پزشکی و سلامت دکتر سلام | Hidoctor.ir