حضور جان لوئیجی بوفون در دیدار با تیم اسپانیا

حضور جان لوئیجی بوفون در دیدار با تیم اسپانیا

 

جان لوئیجی بوفون قرار است برای صد و هفتادمین بار در دروازه تیم ایتالیا حضور پیدا خواهد کرد وی در میان بازیکنان اروپایی رکورددار بازی ملی ست در دیدار با تیم اسپانیا در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2018 حضور پیدا خواهد کرد.

امشب تیم‌های ملی فوتبال اسپانیا و ایتالیا در مرحله مقدماتی راه‌یابی به جام‌جهانی 2018 روسیه، از ساعت 23:15 در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو مادرید به مصاف هم خواهند رفت.

در این دیدار جان لوئیجی بوفون سنگربان کهنه‌کار ایتالیایی‌ها درون دروازه آتزوری می‌ایستد و بازی شماره 170 خود را پشت‌سر خواهد گذاشت.

گفتنی است او رکورددار بازی ملی در میان بازیکنان اروپایی است.

بوفون در سن ۱۲ سالگی به تیم بوناسکولا و در ۱۳ سالگی به تیم پارما پیوست. او در سن ۱۳ سالگی در خط حمله به عنوان یک مهاجم بازی می‌کرد و یکسال در همین پست باقی‌ماند. در ۱۴ سالگی هر دو دروازه‌بان تیم وی مصدوم شدند و وی مجبور شد تا از دروازه دفاع کند و دو هفته در پست دروازه‌بانی ماند. پس از آن بود که کار خود را به صورت رسمی در پست دروازه‌بانی شروع کرد؛ جی جی از توماس انکونو کامرونی به عنوان الگوی خود یاد کرده است؛ و سر انجام در سال ۱۹۹۵ برای اولین بار در مقابل تیم میلان در رقابت‌های ایتالیا سری آ حاضر شد. وی هم اکنون به عنوان دروازه‌بان با پیراهن شماره ۱ در ترکیب یوونتوس قرار دارد. لورنزو بوفون دروازه‌بان ایتالیا در جام جهانی ۱۹۶۲ از اقوام وی بوده است

 

© مجله پزشکی و سلامت دکتر سلام | Hidoctor.ir