استعداد بی نظیر یک موز فروش

استعداد بی نظیر یک موز فروش

این مرد موز فروش استعداد بی نظیری در ساخت این فیل با خوشه های موز داشته و توانسته با این خلاقیت نظر مشتریان زیادی را جلب کند. این مجسمه تمام از موز ساخته شده و مرد موز فروش زمان زیادی برای ساخت آن وقت گذاشته است.

خلاقیت یک فروشنده هندی برای فروختن موزها باعث جلب توجه توریست ها گردید.

در زیر تصویر این خلاقیت را مشاهده میکنید

موز نام میوه و گیاهی با همین نام است که بومی مناطق حاره‌ای جنوب شرق آسیا،شبه جزایر مالزی، و استرالیا است.
امروزه این گیاه در تمام مناطق گرمسیری که از رطوبت مطلوبی برخوردار باشند کاشت می‌شود.

گیاه موز در وهله اول برای میوه‌اش و ضمناً برای تولید فیبر و نیز زیبایی کاشته می‌شود.
از آنجائی که گیاه موز نسبتاً بلند و مستقیم و محکم می‌باشد، اشتباهاً به آن درخت می‌گویند،در حالی که واقعیت آن است که آنها فقط شاخه‌هایی هستند که پس از دادن میوه خشک شدهو از بین می‌روند.این شاخه‌ها می‌توانند به بلندی بین دو تا هشت متر برسند و برگ‌های آن نیز به حدود سه و نیم متر می‌تواند برسد.میوه موز به صورت خوشه در انتهای ساقه تشکیل می‌شود.

موز سبز به دلیل دارا بودن میزان زیادی پتاسیم برای سلامت قلب ما مفید است اما افرادی که از مشکلات کبدی یا کلیوی رنج می برند باید از مصرف آن خودداری کنند.

در واقع مصرف این میوه به کمک پتاسیم موجود در آن به تنظیم ضربان قلب کمک می کند. پتاسیم به تنظیم فشارخون کمک کرده بنابراین قلب ما را از آسیب های ناشی از آریتمی محافظت می کند. در این صورت و در اکثر موارد، قلب حساس شده و دچار مشکلاتی مانند انفارکتوس می شود. یک عدد موز سبز متوسط به میزان 400 میلی گرم پتاسیم دارد که میزان بالایی است. توجه داشته باشید که هر فرد بالغ به روزانه 4700 میلی گرم پتاسیم نیاز دارد. میزان نیاز کودکان به این ماده معدنی بین 3800 و 4500 میلی گرم است

جام جم

© مجله پزشکی و سلامت دکتر سلام | Hidoctor.ir