بستری شدن هنرمند محبوب در برزیل

بستری شدن هنرمند محبوب در برزیل

حمید فرخ‌نژاد برای بازی در فیلم من اینجا چی می‌خوام در برزیل به سر میبرد وی از هنرمندان محبوب سینما و تلویزیون است که محبور شد برای جراحی آپاندیس در بیمارستانی در برزیل بستری شود.

حمید فرخ‌نژاد با انتشار عکسی از خود در صفحه اینستاگرامش نوشت:
«مثل این که مقدره سالی یه بار بستری شم و این بار برزیل و این بار آپاندیس…
تشکر می‌کنم از آقای دکتر جراح ژواو پائلو، برادر عزیزم امیر رحیمی، خانوده خوب عامریان و سفیر خوب و محترممون در برزیل آقای دکتر سقائیان و همه بچه‌های خوب گروه ساخت فیلم «تگزاس» که نهایت لطف رو در حق من کردن.»

حمید فرخ‌نژاد این روزها برای بازی در «تگزاس»، تازه‌ترین فیلم مسعود اطیابی که پیش‌تر«من اینجا چی می‌خوام» نام داشت، در برزیل به‌سر می‌برد.

وی تحصیل‌کرده رشته کارگردانی تئاتر در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است. فرخ‌نژاد فعالیت خود را در سینما به عنوان دستیار کارگردان آغاز کرد. در سال ۱۳۶۹ با بازی در فیلم در کوچه‌های عشق ساخته خسرو سینایی بازیگری را در سینما آغاز کرد. در سال ۱۳۷۸ بازی در فیلمعروس آتش که دومین فیلم کارنامه سینمایی‌اش بود درخشید و آغاز درخشش او در سینما به حساب می‌آید. این دومین همکاری وی با خسرو سینایی محسوب می‌شد. بازی در این فیلم سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را در هجدهمین جشنواره فیلم فجر برایش به همراه آورد. فیلمنامه این فیلم که توسط فرخ‌نژاد و سینایی بود نیز سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه را نیز دریافت کرد. بازی وی در این فیلم مورد توجه منتقدان قرار گرفت و گوی بلورین بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم کارلووی واری ۲۰۰۰ را به دست آورد. ارتفاع پست و به رنگ ارغوان دو همکاری قابل توجه وی با ابراهیم حاتمی کیا بود. طبل بزرگ زیر پای چپ فیلمی بعدی وی محسوب می‌شد که بازی قابل توجه او بار دیگر مورد توجه منتقدان قرار گرفت و جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد را جشنواره بین‌المللی فیلم مسکو ۲۰۰۶ دریافت نمود.

خبرآنلاین

© مجله پزشکی و سلامت دکتر سلام | Hidoctor.ir