چشمان گریان جرارد پیکه

چشمان گریان جرارد پیکه

همانگونه که در این تصویر میبینید اشکان جرارد پیکه مدافع تیم بارسلونا در حال جاری شدن است به دلیل جدایی کاتالان از اسپانیا و طرفداری این فوتبالیست از آنان امکان جدایی وی از تیم بارسلونا وجود دارد.

 دیروز در کاتالونیا غوغایی به پا بود. مردم این ایالت جداییطلب در همه پرسی شرکت کردند تا رای به جدایی این ایالت از خاک اسپانیا بدهند.

همزمان با این اتفاق پلیس اسپانیا به صدها رای دهند کاتالونیایی حمله برد و آنها را مورد ضرب و شتمقرار داد. در همین روز بارسلونا با لاس پالماس مسابقه داشت، مسابقه ای که با تصمیم باشگاه بارسلونابدون حضور تماشاگران برگزار شد.

جرارد پیکه مدافع بارسلونا و متعصب ترین هوادار جدایی کاتالان از اسپانیا در پایان این مسابقه دربرابر خبرنگاران اشک ریخت. وی در جمع خبرنگاران گفت: « اگر هر یک از مدیران یا فدراسیون فوتبال اسپانیا معتقدند که وجود من برای تیم ملی دردسرساز یا آزار دهنده است، من با کمال میل تیم ملی را ترک می‌کنم.»

مدافع میانی کاتالان بارسلونا سپس به انتقاد از ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا پرداخت و به شیوه‌ای کنایه‌آمیز درباره او گفت: «نخست وزیر در سطحی قرار دارد که همه می‌دانند و در حالی به سراسر دنیا سفر می‌کند که نمی‌تواند به زبان انگلیسی صحبت کند. او و رئیس دولت از تمام رسانه‌های‌شان برای انتشار اخبار دروغ استفاده می‌کنند. آنها همیشه ما را به عنوان یک اقلیت کم تعداد معرفی کرده‌اند که با ایجاد سروصدا زیادی می‌خواهد خودش را به همه نشان دهد اما نشان داده شد که این‌طور نیست. مشخص شد که ما نه تنها چندین میلیون نفریم بلکه به شیوه‌ای پرسر و صدا هم نمی‌خواهیم خودمان را نشان دهیم. آنها کاری کردند که خیلی‌ها باور کنند ما کاتالان‌ها انسان‌های بدی هستیم و من هم چیزی ندارم علیه‌شان بگویم. فقط همین را می‌گویم که ما مردم بدی نیستیم و فقط می‌خواهیم رأی بدهیم.»

© مجله پزشکی و سلامت دکتر سلام | Hidoctor.ir