صحبت های پژمان بازغی در مورد نقش جدیدش

صحبت های پژمان بازغی در مورد نقش جدیدش

پژمان بازغی از هنرمندان آهوی پیشونی سفید 2 است. این فیلم سینمایی که ساختاری کودکانه دارد و برای رده سنی کودک و نوجوان تولید شده است مخاطبین مخصوص به خود را دارد. نظر این بازیگر در مورد این قبیل فیلم های کودکانه را در ادامه خواهید خواند.

پژمان بازغی با انتقاد از مهجوریت ساخت فیلم برای کودکان و نوجوانان، بر نیاز مبرم جامعه به این دست از آثار تاکید کرد و گفت: خط کشی در سینما معنا ندارد و بازیگران باید هر نوع سبک و جنس بازی را تجربه کند.

این بازیگر در رابطه با حضور در فیلم سینمایی “آهوی پیشونی سفید2” در نقش “بل بله”، از ایفای نقش در اثری مختص به کودک و نوجوان و تجربه سبک جدیدی از بازی در این اثر، ابراز خرسندی کردو این را جزو افتخارات خود در عرصه فیلم و سریال دانست.

پژمان بازغی با اعتقاد به اینکه “سیدجواد هاشمی به عنوان فردی که سال‌ها عمر خود را با کودکان سپری کرده توانسته در این اثر همچون “آهوی پیشونی سفید1” ارتباط خوبی با آن‌ها برقرار کند”، تاکید کرد: شاهد این مُدعا اظهارات دخترم است چراکه پس از تماشای “آهوی پیشونی سفید1” از من خواستاگر پیشنهاد بازی در فصل‌های بعدی را داشتم حتما بپذیریم.

بازغی اضافه کرد: حتی بازیگرانی همچون اکبر عبدی، رضا رویگری، آتیلا پسیانی،محمود جعفری و حسین محب اهری نیز بازیگری را با کار کودک آغاز کرده‌اند.

او با انتقاد از مهجوریت ساخت فیلم برای کودکان و نوجوانان، بر نیاز مبرم جامعه به این دست از آثار تاکید کردو گفت: خط کشی در سینما معنا ندارد و بازیگران باید هر نوع سبک و جنس بازی را تجربه کند.

این بازیگر سینما و تلویزیون همچنین در رابطه با همکاری با سیدجواد هاشمی در این اثر، توضیح داد:هاشمی به واسطه حضور دائمی در صحنه، شناخت و تسلط بسیار خوبی در فیلمسازی داردو از آنجا که خودش خالق کارکترهای این کار بوده، به خوبی می‌تواند آنها را برای بازیگران تعریف کند،ضمن آنکه این پروژه برای من بسیار جدی است و با جدیت نقش خاص و متفاوت “بل بله”، را بازی می‌کنم.

وی از بی‌توجهی مسئولان و منتقدان و حتی مخاطبان به آثار کودک در جشنواره‌ای همچون فستیوال فیلم فجر انتقاد کرد و افزود:این بی‌توجهی در حالی صورت می‌گیرد که راضی کردن مخاطب کودک و ساخت فیلم برای آن‌ها به فضاسازی، گریم، طراحی صحنه و لباس متفاوت نیاز داردو تولید آن به مراتب از کار بزرگسال سخت‌تر بوده و زحمات بیشتری نیز برای گروه تولید به همراه دارد.

این بازیگر اظهارکرد: پرمخاطب‌ترین فیلم‌های جهان انیمشین‌هایی در ژانر کودک هستنداما در ایران نه تنها آثاری به طور منسجم برای کودکان ساخته نمی‌شود بلکه سالن سینمایی مختص به کودکان نیز وجود ندارد اما امیدوارم کانون پرورش فکری کودک و نوجوان چنین سینماهایی را به‌زودی راه بی‌اندازد.

بازغی با اشاره به اینکه دولت‌ها باید برای ارائه خوراک فرهنگی به نسلی که قرار است سکان جامعه را در آینده در دست بگیرد هزینه کنند،این کار را وظیفه آن‌ها دانست و گفت: مبنای نوشتاری فیلم “آهوی پیشونی سفید2” بر اساس خیر و شر است که می‌تواند کودک و نوجوان را متاثر کرده و بر آن‌ها تاثیر ‌گذارید و معتقدم بچه‌ها با آن ارتباط بر قرار خواهند کرد.

ایسنا

© مجله پزشکی و سلامت دکتر سلام | Hidoctor.ir