مراسم ازدواج مردم فرانسه

مراسم ازدواج مردم فرانسه

غالبا ایرانیان برای برگزاری مراسم عروسی خرج زیادی میکنند و هزینه های بالایی را متحمل می شوند اما مردم فرانسه با ساده ترین شکل ممکن مراسم ازدواج را برگزار میکنند. در ادامه تصویری از این مراسم را میبینید.

عکس دسته جمعی از یک جشن عروسی در فرانسه. تفاوت لباس‌ها و آرایش‌ها با آنچهدر ایران دیده می‌شود قابل توجه است.

مراسم ازدواج مردم فرانسه

تزئین ماشین عروس همین زوج به صورت خیلی ساده و به دور از هرگونه تجملگرایی

فرانسه یکی از کشورهای واقع شده در اروپای غربی می‌باشد که دارای منطقه‌ها و قلمروهای آنسوی دریاهای زیادی نیز هست
فرانسه یکی از سه کشوری است که دارای سواحلی هم در دریای مدیترانه و نیز اقیانوس اطلس می‌باشد (دو کشور دیگر عبارتند از اسپانیا و مراکش).

مراسم ازدواج مدني در شهرداري

مراسم ازدواج مدنی  قبل از مراسم ازدواج مذهبی در شهرداري صورت مي گيرد و یک مراسم عمومی است. این رسم تنها در چشم جمهوری فرانسه شناخته شده است. براي اين كه یک فرد مخالف ازدواج بتواند به سالن ازدواج  وارد شود، در سالن باید باز باشد. عروس و داماد در مقابل كارمند ثبت مي ايستند. عروس در سمت چپ داماد است و این یک سنت قدیمی است. داماد باید همیشه دست راست خود را آزاد نگه دارد تا با استفاده از شمشیر خود، خواستگاران بالقوه را رد کند. شاهدان عروس و داماد در دو طرف زوجين قرار مي گيرند. كارمند ثبت با استناد به قانون مدنی، وظایف عروس و داماد را به اطلاع آنان مي رساند. سپس عقد نامه را به زوجين جديد تحويل مي دهد .

مراسم ازدواج مذهبي در كليسا

این الزامی است که ازدواج عروس و داماد در ابتدا در تالار شهرداري و پس از ثبت ازدواج مدني، تشريفات ازدواج مذهبي در كليسا صورت گيرد. مرسوم است خانواده و مهمانان براي مراسم كليسا اول وارد شوند. داماد همراه با مادر و عروس همراه با پدرش، با صداي مارس عروسی وارد مي شوند. در پایان خطبه، زن و شوهر و شهود امضاي خود را ثبت مي کنند. خروج از كليسا لحظه بزرگي است : عكس گرفتن و ريختن سنتی برنج. در حال حاضر، ريختن خرده كاغذهاي رنگي، گل کاغذي یا پارچه اي و یا باراني ازگل اسطوخودوس جایگزین برنج شده است. سپس عروس و داماد برمي گردند به سالن جشني که به افتخار زوجين برگزار می شود. به طور کلی، ملتزمان و همراهان عروس و داماد براي اعلام اين خبر خوش، بوق خودروهاي خود را در خيابان ها به صدا در مي آورند.

مشرق

© مجله پزشکی و سلامت دکتر سلام | Hidoctor.ir