رونمایی از سریال انیمیشن محمد رسول الله

رونمایی از سریال انیمیشن محمد رسول الله

 در مراسمی از سریال انیمیشن محمد رسول الله رونمایی شد. سازندگان برای تولید این انیمیشن هزینه های بالایی را متحمل شدند.مراحل تهیه و تولید این انیمیشن مذهبی در مرکز هنرهای رقومی بسیج طی شده است. بد نیست با خلاصه ای از این انیمیشن همراه شوید.

مراسم افتتاحیه تولید سریال انیمیشن محمد رسول الله که به عنوان عظیم ترین و پر هزینه ترین انیمیشن ایران و جهان اسلام معرفی شده است روز ولادت پیامبر اکرم (ص) برگزار می‌شود.

سریال انیمیشن محمد رسول الله با موضوعیت زندگی حضرت محمد (ص) - از پنجاه سال قبل از ظهور تا انتهای خلافت حضرت علی (ع) - در یکصد و چهار قسمت برای پخش سراسری و جهانی در مرحله اجرایی قرار دارد. این انیمیشن به تهیه کنندگی کیارش کیانی در استودیو پویانمایی رضوان وابسته به مرکز هنرهای رقومی بسیج ساخته خواهد شد.

به دلیل اهمیت و فرا ملی بودن سریال انیمیشن محمد رسول الله برای اجرای پروژه با نهادهای مختلفی از جمله نهاد رهبری هماهنگی‌های لازم انجام شده است و قرار است این اثر در 104 قسمت 22 دقیقه ای ( در مجموع 2288 دقیقه) در چهار فصل روی آنتن می‌رود.

طبق اطلاعات منتشر شده بیش از 400 هنرمند در ساخت این سریال فعالیت خواهند داشت . همچنین تکنیک ساخت انیمیشن محمد رسول الله سه بعدی CGI است و یک ژانر ترکیبی از تاریخی_حماسی_طنز و موزیکال خواهد داشت. زمانبندی طرح نیز شامل یک سال پیش تولید، سه سال تولید و یک سال پس تولید خواهد بود.

 

در خلاصه یکی از قسمت‌های این سریال آمده است: در شهر آتن هستیم. به قصر امپراتور روم (قیصر) نزدیک می‌شویم. در تالار مجلل قصر،‌یوسنی نیانوس امپراتور بیزانس و وزیرش نشسته‌اند و چندین تن از بزرگان لشگری و کشوری روم مقابل او با احترام ایستادهاند. او از فردی میخواهد که هرچه سریعتر گزارش کاملی از پیشرفت ساخت کلیسای ایاصوفیه در انتاکیه را تسلیم وی کند و....

مراسم افتتاحیه این اثر در روز 15 آذر ماه مصادف با ولادت پیامبر اکرم (ص) برگزار خواهد شد.

منبع: تسنیم
© مجله پزشکی و سلامت دکتر سلام | Hidoctor.ir