گرامیداشت یاد و خاطر دنیا فنی زاده

گرامیداشت یاد و خاطر دنیا فنی زاده

دنیا فنی زاده عروسک گردان کلاه قرمزی عروسک محبوب کودکان بود که متاسفانه به دلیل عارضه سرطان از دنیا رفت. درادامه پیام اینستاگرامی حمید جبلی را برای گرامیداشت سالگرد وی بخوانید.

حمید جبلی دل نوشته‌ای را برای سالگرد درگذشت دنیا فنی‌زاده در اینستاگرام به اشتراک گذاشت.

حمید جبلی در آستانه سالگرد درگذشت دنیا فنی‌زاده عروسک‌گردان کلاه قرمزی،عکسی از این هنرمند را در اینستاگرام منتشر کرد و برای او نوشت: «دنیا جان؛ یکسال از نبودنت گذشت اما هنوز اینجایی، در قلبمان…»

دنیا فنی‌زاده (زاده ۲۶ آبان ۱۳۴۶، تهران – درگذشته ۸ دی ۱۳۹۵) عروسک‌گردان اهل ایران بود.
وی حدود دو دهه عروسک‌گردان کلاه قرمزی، شخصیت عروسکی تلویزیون ایران بود او در برنامه‌ای تلویزیونی گفته بود که ده سال به بیماری سرطان گرفتار بود و در دو سه سال آخر غده روی دست راستش به قدری بزرگ و دردناک شده بود که قدرت عروسک‌گردانی را از او گرفته بود وی حاضر نبوده کسی جز خودش عروسک‌گردان کلاه قرمزی باشد، سال پیش از مرگش با دست چپ عروسک‌گردانی کرد.

دنیا فنی‌زاده پس از مدت‌ها تحمل بیماری سرطان «سارکوم» سرانجام صبح روز چهارشنبه ۸ دی‌ماه ۱۳۹۵ در ۴۹ سالگی در یکی از بیمارستان‌های تهران درگذشت

دنیا فنی زاده فرزند پرویز فنی زاده و همسر آبتین سهامی ( تصویر بردار ) ، صبح 5شنبه 9 دی ماه در میان بدرقه همکاران و هنرمندان مشهور تشییع و خاکسپاری شد. عروسک گردان کلاه قرمزی صبح 8 دی ماه بعد از یک دوره طولانی بیماری سرطان در سن 49 سالگی فوت شد.وی در روز 26 آبان 1346 در تهران به دنیا آمد.دنیا فنی زاده

دنیا فنی زاده چهره ها

دنیا فنی زاده از کودکی به خاطر شغل پدرش، پرویز فنی زاده معمولاً در جشنواره های مختلف کودک و نوجوانی که در ایران برگزار می شد حضور داشت و آثار داخلی و خارجی شرکت کننده در این جشنواره ها را می دید. همین مسئله سبب شد تا از کودکی با تولیدات و نوع آثار عروسکی که برای کودک و نوجوان ساخته می شود آشنا شود.

خبر آنلاین

© مجله پزشکی و سلامت دکتر سلام | Hidoctor.ir