جایی که نفتکش سانچی غرق شد

جایی که نفتکش سانچی غرق شد

نفتکش سانچی طی یک سانحه برخورد با کشتی باری چینی منفجر شد و در دریای چین غرق شد. محل غرق شدن این کشتی را در این تصویر میبینید.

 عکس خبرگزاری «شینهوا» از یکی از لکه‌های نفتی بر جا مانده در دریای چین شرقی پس از غرق نفت‌کش «سانچی».

حادثه کشتی سانچی حادثه تصادف ۲ کشتی در آب‌های چین بود. در مورخه شنبه ۱۶ دی ماه ۱۳۹۶ (۶ ژانویه ۲۰۱۸) نفتکش ایرانی سانچی که از عسلویه حرکت کرده بود و قرار بود جهت تحویل میعانات گازی عازم داسان کره جنوبی شود، در راه با یک کشتی باری چینی با بار لوبیا در سواحل چین برخورد کرددر روز یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ (۱۴ ژانویه ۲۰۱۸) ساعت ۱۵ به وقت چین (۱۰:۳۰ صبح به وقت ایران) تیم جستجوی بندر شانگهای چین اعلام کرد که کشتی سانچی بطور کامل غرق شد،براین اساس ۲۹ پرسنل که احتمالاً در نفتکش بودند همگی کشته شدند.

منطقه‌ای که سانحه سانچی در ابتدا آنجا رخ داد آبراهه‌ای پرتردد است و کشور‌های ژاپن، کره جنوبی، تایوان، چین، ایران و همچنین کشتی‌های ماهیگیری چینی در آن منطقه تردد دارند.

مدیرعامل نفت‌کش افزود: شرایط نحوه استقرار کشتی در کف دریا پس از غرق شدن امروز بررسی خواهد شد همچنین بررسی منطقه از نظر آلودگی آب‌ها انجام می‌شود؛ عمق آب در محلی که سانچی غرق شد ۱۲۰ متر است و تا چند روز آینده موقعیت کشتی را در آب مشخص می‌کنیم.

وی افزود: خدمه کشتی فله‌بر چینی در زمان حادثه در انتهای کشتی بودند که حدود ۱۰۰ متر از محل برخورد دو کشتی فاصله داشته‌اند و توانسته‌اند خود را نجات دهند.

روزنامه شهروند

© مجله پزشکی و سلامت دکتر سلام | Hidoctor.ir