جزئیات سقوط هواپیمای تهران یاسوج در سمیرم / وضعیت مسافران

جزئیات سقوط هواپیمای تهران یاسوج در سمیرم / وضعیت مسافران

سقوط هواپیمای تهران یاسوج در سمیرم,جزئیات سقوط هواپیمای تهران یاسوج,وضعیت مسافران هواپیمای تهران یاسوج

یکشنبه 29 بهمن 96 ساعت 8 صبح پرواز هواپیمای تهران یاسوج از روی زمین بلند شده است و پس از مدتی از رادار خارج می شود. هواپیمای ATR هواپیمایی آسمان از رادار خارج شده است و هنوز خبری از مسافران و خلبان هواپیما در دسترس نیست. این پرواز که هر روز از تهران به یاسوج و بالعکس انجام می شود ، در اقدامی ناگهانی از صفحه رادار محو شده است.

تا کنون اثری از هواپیما نیست و دست کم 70 مسافر داشته است. ستاد بحران در این زمینه تشکیل شده است اما به دلیل کوهستانی بودن منطقه سمیرم امکان اعزام آمبولانس وجود ندارد اما یک فروند بالگرد اورژانس به منطقه اعزام شده است.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفته است : این هواپیما در کوه‌های اطراف سمیرم سقوط کرده است و هنوز از جزییات آن چیزی نمی‌دانیم. همچنین معاون امداد و نجات هلال‌احمر اصفهان نیز از اعزام تیم پادنا، شهرضا و دهاقان به محل حادثه سقوط هواپیمای تهران - یاسوج خبر داده است.

همچنین فرماندار بویراحمد در خبری ضمن تایید سقوط هواپیمای مسافربری تهران - یاسوج در کوه‌های پادنا اظهار کرده است: به‌دلیل مه‌آلود بودن هوا، اورژانس هوایی استان قادر به فرود نشد و هم‌اکنون با خودرو درحال اعزام به محل هستند.

جان باختن خدمه و مسافرین پرواز هواپیمای تهران یاسوج

متاسفانه 66 مسافر و خدمه هواپیمای تهران - یاسوج جان باختند. طباطبایی مدیر روابط عمومی هواپیمایی آسمان: هواپیمای ATR ساعت 8 صبح امروز از فرودگاه مهراباد تیک‌اف کرد و حدود 50 دقیقه بعد به دلیل شرایط جوی به کوه دنا برخورد کرد.
متاسفانه تمام مسافران و خدمه این پرواز کشته شدند. این هواپیما حامل 60 مسافر، 2 مهماندار، 2 نفر امنیت پرواز و دو نفر خلبان و کمک خلبان بوده است.

این اولین باری نیست که ATR کشته می دهد!

این نوع هواپیما قبلا نیز سابقه سقوط و حوادث ناگوار داشته است ؛ هواپیمای مسافربری تهران یاسوج درحالی صبح امروز در سمیرم اصفهان سقوط کرد که اطلاعات پروازی نشان می‌دهد این هواپیما پیشتر نیز در جهان سوانحی را تجربه کرده است.

كاپيتان "حجت الله فولاد" خلبان باتجربه پرواز آسمان، يك بار ديگر در پرواز ياسوج به تهران در سال 92، با از كار افتادن موتور شماره 2 هواپيماي ATR72، در شرايط اضطراري قرار گرفته بود اما توانست هواپيما را به سلامت در فرودگاه ياسوج به زمين بنشاند.

کاپیتان فولادی، از خلبانان باتجربه و خوب ای‌تی‌آر، خلبان پرواز سقوط‌ کرده تهران / یاسوج گفته می‌شود هواپیمای مذکور در ارتفاع بالایی پرواز نمی‌کند و این پرواز هم زیر 20 هزار پا بود.

سقوط هواپیمای تهران یاسوج در سمیرم,جزئیات سقوط هواپیمای تهران یاسوج,وضعیت مسافران هواپیمای تهران یاسوج

در پست بعدی اسامی مسافرین و خدمه پرواز هواپیمای تهران یاسوج قرار خواهد گرفت. این پست بروزرسانی می شود و اخبار جدید متعاقباً اعلام خواهد شد.

جزئیات سقوط هواپیمای تهران یاسوج

© مجله پزشکی و سلامت دکتر سلام | Hidoctor.ir