فیلتر تلگرام تا پایان فروردین 97 / شایعه یا واقعیت؟

فیلتر تلگرام تا پایان فروردین 97

فیلتر تلگرام تا پایان فروردین 97 / شایعه یا واقعیت؟

همانطور که در چند روز گذشته در مورد بهترین نرم افزار جایگزین تلگرام صحبت کردیم، بحث و جدل ها درباره فیلتر مجدد تلگرام داغ شده است. خبرها گویای این مسئله هستند که تا پایان فروردین 97 تلگرام برای همیشه فیلتر و ار دسترس خارج می شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفته است تلگرام از دسترس خارج می شود و جای خود را به یک پیام رسان داخلی خواهد داد. این تصمیم در بالاترین سطح اتخاذ شده است و به زودی عملی می شود.

این موضوع به لحاظ امنیت ملی ما مهم است، با توجه به نقش مخربی که تلگرام در بحران های سال گذشته در کشور داشت و هم اینکه ما امروز در فضای مجازی به این توانمندی رسیده ایم که یک سامانه ملی را تعریف کنیم؛ مانند سروش و ظرفیت های دیگر.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ممکن است تعداد مشترکین سروش ۳ میلیون باشد و تعداد مشترکین تلگرام چهل میلیون، اما این تعداد سرریز می شوند؛ وقتی تلگرام از مدار خارج شد مردم به یک سامانه ملی روی می آورند.

وی تصریح کرد: در رابطه با نگرانی هایی که رسانه های بیگانه بیشتر به آن دامن می زنند که سامانه های داخلی ایمن نیست و یا مسائلی از این گونه، به لحاظ بستر سازی فنی و سالم بودن محیط آن، کار گسترده ای دارد صورت می گیرد.

بروجردی خاطرنشان کرد: این تصمیم اتخاذ شده که تلگرام جای خود را به یک سامانه ملی بدهد و فکر می کنم حداکثر تا پایان ماه جاری (فروردین ماه) این اتفاق خواهد افتاد.

جالب آنجاست که با فیلتر تلگرام، این پیام رسان از دسترس خارج نمی شود؛ چراکه در نسخه جدید تلگرام یعنی تلگرام ایکس فیلتر نمی شود و این یکی از قابلیت های جدید تلگرام است.

بهترین نرم افزار جایگزین تلگرام

فیلتر تلگرام تا پایان فروردین 97

© مجله پزشکی و سلامت دکتر سلام | Hidoctor.ir