ناصر ملک مطیعی اسطوره ی سینمای ایران درگذشت

ناصر ملک مطیعی یکی از چهره های ماندگار سینمای ایران درگذشت. وی در سال 1309 به دنیا آمده بود. بی شک ناصر ملک مطیعی یکی از اسطوره های سینمای ما بوده و از به نام ترین فیلم های او می توان به قیصر به کارگردانی مسعود کیمیایی اشاره کرد.

ناصر ملک مطیعی

ناصر ملک مطیعی چند روزی بود که به دلیل نارسایی کلیه و تنگی نفس در بیمارستان بستری شده بود که متاسفانه ساعاتی پیش به دلیل همین مشکل درگذشت.

کارگردان و بازیگر سینما و تلویزیون ایرانی پیش از انقلاب بود. پس از انقلاب ۱۳۵۷ و تغییر چارچوب‌های حاکم بر سینمای ایران، ملک‌مطیعی، هم چون فردین و بهروز وثوقی، جایی در سینمای پس از انقلاب نداشت و زمینه ادامه فعالیت هنری او فراهم نشد. ملک‌مطیعی، پس از انقلاب و تا زمان مرگش، در مشاغلی همچون قنادی و مشاور املاک فعالیت داشت. او در سال ۱۳۹۲ در فیلم سینمایی نقش نگار ایفای نقش کرد.

او با بازی در فیلم «ولگرد» به محبوبیت قابل توجه‌ای رسید و در طول سال‌های فعالیتش به خاطر نوع لباس پوشیدن منحصر به فردش در بسیاری از فیم‌ها، و اجراهای درخشان به چهره‌ای بسیار آشنا تبدیل شد. یکی از مهم‌ترین فیلم‌های زندگی مرحوم ملک مطیعی را می‌توان فیلم «قیصر» به کارگردانی مسعود کیمیایی دانست. مرحوم ملک مطیعی در این فیلم با ستارگانی مانند بهروز وثوقی همکاری داشت. فیلم قیصر یکی از آثاری به شمار می‌رود که باعث ایجاد موج نو سینمای ایران شدند.

© مجله پزشکی و سلامت دکتر سلام | Hidoctor.ir