قطعی برق تا کی ادامه دارد؟ قطعی برق تا کی طول می کشد؟

قطعی برق تا کی ادامه دارد؟ قطعی برق تا کی طول می کشد؟

قطعی برق تا چه زمانی ادامه می یابد  قطعی برق تا پایان تابستان ادامه دارد

خاموشی برق شهرها و استانها تا کی طول میکشد

قطعی برق تا کی ادامه دارد,قطعی برق تا کی طول می کشد

این روزها قطعی برق و جداولی که برای خاموشی و قطعی برق توسط استان ها ارائه می شود یکی از مهمترین موضوعاتی است که مردم به دنبال آن هستند. استان های البرز، تهران، اصفهان، فارس و خراسان و ... در وب سایت های مربوط به ادارات برق خود جداولی را برای قطعی احتمالی و خاموشی ارائه نموده اند.

اما این قطع شدن برق به صورت مقطعی خواهد بود یا تا آخر تابستان همراه ما خواهد بود؟ در این مقاهل می خوانید که قطعی برق تا چه زمانی خواهد بود؟ خاموشی های برق تا کی ادامه دارد؟ قطع شدن برق در سال 97 تا کی خواهد بود؟

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه قطعی برق خانگی باید آخرین مرحله باشد، اظهار کرد: اگر سیستم برق هوشمند باشد این موضوع قابل کنترل است، ضمن اینکه این مساله حتما باید به اطلاع مردم برسد. ما در این رابطه قانون داریم، حتی برخی از کارخانجات که تولیدات‌شان وابسته به تابستان است خسارات سنگینی می‌بینند که دولت ملزم به پرداخت خسارت به آنهاست گرچه مردم این را طلب نمی‌کندند و صرفا می‌خواهند بدانند خاموشی چه وقت اتفاق می‌افتد.

قره‌خانی با بیان اینکه طبق قول وزارت نیرو زمان‌بندی خاموشی‌ها از روز شنبه اطلاع‌رسانی خواهد شد، اظهار کرد: به دلیل کاهش نذورات جوی ما 4000 مگاوات برق آبی را نداریم و در کنار آن افزایش مصرف را شاهد هستیم، ضمن اینکه سرمایه‌گذاری لازم برای تولید نیروگاه ایجاد نشده و دولت در بازپرداخت برق تولیدی به شرکت‌های خصوصی خلف وعده داشته است. علاوه بر این آهنگ حرکت به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر کند شده در حالیکه اگر به سمت انرژی تجدیدپذیر برویم به دلیل آنکه مدت بهره‌برداری آن کوتاه است در سال آینده این دغدغه را نخواهیم داشت اما متاسفانه وزارت نیرو در این زمینه ضعیف عمل کرده است.

این نماینده مجلس در پایان تاکید کرد که خاموشی‌ها تا آخر تابستان مهمان مردم است. بر این اساس خاموشی ها و قطعی برق تا پایان تابستان اجرا خواهد شد.

همچنین در پرتال دکتر سلام بخوانید :

چطور خسارت لوازم برقی صدمه دیده را از شرکت برق بگیریم؟

© مجله پزشکی و سلامت دکتر سلام | Hidoctor.ir