افشاگری داور ایران پرتغال انریکه کاسرس قصد داشتم رونالدو را اخراج کنم

افشاگری داور ایران پرتغال انریکه کاسرس قصد داشتم رونالدو را اخراج کنم

افشاگری داور بازی ایران پرتغال از من خواسته شد علیه ایران سوت بزنم ابتدا قصد داشتم رونالدو را اخراج کنم اگر او را اخراج میکردم تصمیم درست را گرفته بودم

افشاگری داور ایران پرتغال,افشاگری انریکه کاسرس داور بازی ایران پرتغال

در جام جهانی 2018 روسیه شاعد بازی خوب تیم ملی ایران بودیم و در برابر پرتغال با تساوی 1-1 بازی را به پایان رساندیم اما پشت پرده بازی چیز دیگری می گوید که در یک برنامه تلویزیونی فاش شد.

اینکه گل تیم ملی ایران حساب نشد و کریس رونالدو از بازی اخراج نشد، در پشت پرده از داور آرژانتینی انریکه کاسرس گویی خواسته شده بوده است و طبق گفته های او، از انریکه کاسرس خواسته شده است تا علیه ایران سوت بزند.

داور ایران پرتغال در برنامه تلویزیونی

کاسرس مهمان برنامه شبکه پنج تلویزیون ملی پاراگوئه بود و درخصوص جام جهانی صحبت می کرد تا اینکه نوبت به سوال مجری در خصوص آخرین قضاوت او در این جام (دیدار ایران - پرتغال) رسید. کاسرس در این خصوص گفت:" بله من دو بازی را در این جام قضاوت کردم.

در دیدار اول همه چیز بدون مشکل پیش رفت و قضاوت خوبی داشتم تا بازی دوم. دومین قضاوتم سخت بود زیرا هر دو تیم شانس صعود به دور بعد را داشتند و بازی خیلی درگیرانه دنبال می شد اما بازی را تحت کنترل من بود تا اینکه آن صحنه لعنتی پیش آمد."

افشاگری داور ایران پرتغال,افشاگری انریکه کاسرس داور بازی ایران پرتغال

انریکه کاسرس: باید کارت قرمز می دادم

مجری این برنامه از کاسرس می پرسد منظورتان آن صحنه درگیری کریستیانو رونالدو با حریف است؟ کاسرس توضیح می دهد:" بله، ابتدا فکر کردم یک صحنه عادی است و بازیکن ایران تمارض می کند اما صدای اعتراض تماشاگران به یکباره جو استادیوم را بر هم ریخت زیرا بیشتر حاضرین در استادیوم هوادار تیم ایران بودند.

از طریق گوشی به من اشاره شد که صحنه مشکوک به کارت قرمز است. وقتی به کنار زمین رفتم تا تصویر را از طریق مانیتور ببینم تصمیمم را گرفتم که رونالدو را اخراج کنم. اگر او را اخراج می کردم بسیار مشهور می شدم و فکر می کنم تصمیم درست را گرفته بودم".

افشاگری داور ایران پرتغال,افشاگری انریکه کاسرس داور بازی ایران پرتغال

در ادامه مجری برنامه از او می پرسد آیا نام بزرگ رونالدو باعث شد تا از اخراج او بترسید که این داور ضمن رد این موضوع اعتراف تلخی می کند:" تصویر را دو یا سه بار دیدم که از همه چیز مطمئن شوم زیرا اخراج بزرگترین ستاره آنها می توانست سرنوشت همه چیز را عوض کند و شاید قهرمان اروپا همان جا حذف می شد.

صدای پسر بچه ای به گوشم خورد که با زبان خود ما صحبت می کرد. یک پسر 15-16 ساله پاراگوئه ای که کاور پوشیده بود التماس می کرد اخراجش نکن! چندین بار این جمله را تکرار کرد.

افشاگری داور ایران پرتغال,افشاگری انریکه کاسرس داور بازی ایران پرتغال

اعتراف تلخ کاسرس و افشای حقیقت پشت پرده بازی ایران پرتغال

وقتی وارد زمین شدم در عرض چند صدم ثانیه تصمیم گرفتم کارت قرمز را با زرد عوض کنم! پشیمان نیستم شاید اگر دوباره آن صحنه پیش بیاید رونالدو را اخراج می کردم اما در دنیای داوری این اتفاقات پیش می آید و چیزی نیست که موجب حسرت برای شما شود اما همین صحنه باعث شد تا در ادامه فیفا نام من را از لیست خط بزند و دیگر قضاوتی نداشته باشم."

اعتراف تلخ انریکه کاسرس ثابت کرد که تنها چند ثانیه می تواند سرنوشت یک کشور را عوض کند تا کاسرس هم برای ایرانیان کنار افرادی مانند، مازیچ و بنجامین ویلیامز قرار گیرند. این داور آرژانتینی/پاراگوئه ای تنها دو دیدار مصر-روسیه و ایران-پرتغال را در این جام قضاوت کرد.

لازم به ذکر است تمام کارشناسان داوری حاذق در سطح ایران و جهان تایید کرده اند که این صحنه یا می توانست کارت قرمز داشته باشد یا هیچ جریمه ای نباید برای کاپیتان تیم ملی پرتغال در نظر گرفته می شد.

همچنین در پرتال دکتر سلام بخوانید :

درآمد روزانه رونالدو

© مجله پزشکی و سلامت دکتر سلام | Hidoctor.ir