چالش کیکی Kiki چیست| چالش رقص کیکی از هالیوود تا ایران 2018

چالش کیکی Kiki چیست| چالش رقص کیکی از هالیوود تا ایران 2018

چالش رقص کیکی خواننده چالش کیکی Kiki دریک رپر آمریکایی کلیپ اجرای رقص کیکی کلیپ حوادث وحشتناک هنگام اجرای چالش کیکی

حضور ویل اسمیت در چالش کیکی Kiki با آهنگ In My Feeling قدم زدن و رقصیدن کنار ماشین حرام اعلام شدن چالش کیکی

جریمه و مجازات در اسپانیا برای اجرای چالش Kiki رقص کیکی در ایران اینستاگرام

چالش کیکی,چالش رقص کیکی,چالش کیکی چیست

اگر دقت کرده باشید هر مدتی یک بار، یک چالش جدید در فضای مجازی به راه می افتد و در سال های گذشته چالش هایی همانند سطل آب یخ را نیز شاهد بوده ایم؛ حال چالش رقص کیکی ( Kiki Challenge ) که در چند روز گذشته در سراسر جهان فراگیر شده، از یک برنامه تلویزیونی هالیوودی آغاز شده است.

همانند چالش کیکی را قبلاً هم داشته ایم؛ به این صورت که شخصی از خودرو پیاده می شود و در کنار ماشین قدم زنان می رقصد اما این چالش، نوع شخصیت دار آن شده و حتی افراد سرشناس نیز آن را اجرا کرده اند که در ادامه بررسی می کنیم.

چالش کیکی چیست | چالش Kiki | رقص کیکی

این چالش به این صورت است که شحصی که می خواهد چالش را اجرا کند، از ماشین پیاده می شود و در حالی که ماشین در حال حرکت است در کنار ماشین با حرکتی شبیه به رقص شروع به قدم زدن می کند و در حال قدم زدن شخص از ماشین آهنگ in my feeling پخش می شود.

چالش کیکی,چالش رقص کیکی,چالش کیکی چیست

ترانه In My Feeling را شخصی به نام دریک خوانده است ؛ دریک یک خواننده، رپر و بازیگر کانادایی است. نخستین کسی که این چالش را انجام داد «شیگی» مجری برنامه The Shiggy Show بود، او فیلمی از خودش را در ماه جولای منتشر کرد که در حال رقصیدن با این ترانه بود.

به دلیل بداهه بودن حرکاتش این فیلم به سرعت منتشر شد و تعداد بازدید کنندگان آن به شش میلیون نفر رسید و پس از آن بیش از 150 هزار نفر در کمتر از یک هفته در چالش رقص کیکی شرکت کردند.

واکنش کاربران فضای مجازی به چالش کیکی چیست؟

کاربران فضای مجازی برای شرکت در این چالش فیلم هایی را از خود منتشر می کردند، در این فیلم ها کاربران با پخش آهنگ و ترانه یاد شده از ماشین خود پیاده می شدند و و قوانین راهنمایی و رانندگی را زیر پا می گذاشتند و در حالیکه می رقصیدند در این چالش شرکت می کردند.

حتی ممکن بود که جان انسان های دیگر را به دلیل این سهل انگاری به خطر بیندازند.به دلیل این چالش اتفاقات ناگوار زیادی نیز افتاده است به عنوان مثال، فیلم های ناگواری از افراد در حال سقوط از اتومبیل هایشان و حوادث خطرناکی از این دست می شود.

چالش کیکی,چالش رقص کیکی,چالش کیکی چیست

شرکت ویل اسمیت در چالش رقص کیکی Kiki

با وجود این خطر ها آنچه باعث همچنان مرسوم و رایج بودن این چالش بوده شرکت ویل اسمیت بازیگر مشهور و به نام آمریکایی در این چالش بود. او در صفحه ی اینستاگرامش فیلمی را منتشر کرد که به طور غیر قانونی در حال بالا رفتن از پلی در بوداپست مجارستان است.

چالش کیکی,چالش رقص کیکی,چالش کیکی چیست

وی در حالی که حرکات رقص را اجرا می کند، یک هلیکوپتر از او که در حال اجرای چالش بود، فیلم می گرفت.

چالش کیکی در کشورهای عربی از آغاز تا حرام اعلام شدن این چالش

این چالش در کشور های عربی نیز به دلیل شرکت چند سلبریتی از جمله یاسمن رئیس و دینا الشربینی رواج یافت و بسیار گشترش پیدا کرد. علی الخصوص در کشور هایی مانند مصر و . . .

تفاوت چالش کیکی kiki دینا الشربینی با سایر کاربران این بود که به جای موسیقی رپ دریک از موسیقی عربی با صدای “عمرو دیاب” استفاده کرده است.

رواج این چالش در کشور های عربی علی الخصوص مصر باعث شد که یکی از اساتید دانشگاه الازهر شرکت در این چالش را حرام اعلام کند.

[video width="640" height="640" mp4="https://hidoctor.ir/portal/wp-content/uploads/2018/08/kiki-chalenge-PortalHiDoctor.mp4"][/video]

کلیپ حوادث هنگام اجرای چالش رقص کیکی

یک سایت هم در تیتر جالبی نوشته بود این یک چالش نیست بلکه یک نفرین زدگی است که حتی چهره ها را هم گرفتار کرده است. اما آیا نفرین کیکی قربانیان بیشتری خواهد گرفت؟

استاد دانشگاه الازهر به نام محمود المهدی در گفتگو با ارم نیوز خبرگزاری عربستان گفته است : این چالش از آنجایی که بسیار خطرناک است و بعضا به ضرر های جانی و مالی منجر می شود، حرام است.

چالش کیکی,چالش رقص کیکی,چالش کیکی چیست

جریمه و مجازات برای شرکت کنندگان در چالش کیکی در اسپانیا

با توجه به خسارات وارده و خطرات احتمالی این چالش پلیس اسپانیا برای جلوگیری از آن به وضع قانون پرداخت و برای هر کاربری که در این چالش شرکت کند جریمه و مجازات تعیین نمود.

© مجله پزشکی و سلامت دکتر سلام | Hidoctor.ir