ماجرای سربازی دختران | آیا قانون سربازی رفتن دختران تصویب شد؟

ماجرای سربازی دختران | آیا قانون سربازی رفتن دختران تصویب شد؟

ماجرای سربازی رفتن دختران و زنان چیست آیا طرح سربازی رفتن دختران در مجلس تصویب شده خبر سربازی رفتن دخترا واقعیه

دختران از چه سنی باید سربازی بروند سن سربازی دختران آیا سربازی رفتن دخترا اجباریه

ماجرای سربازی دختران, قانون سربازی رفتن,طرح سربازی دختران

مسئله جدیدی که گویا در مجلس مطرح شده است، سربازی رفتن دختران می باشد که در این مقطع از تاریخ می تواند موافقان و مخالفان سرسخت خود را داشته باشد. البته کسانی که بیشتر از همه خوشحال خواهند شد، پسرها خواهند بود چراکه این بار دخترها هستند که انان را درک خواهند کرد.

نکته ای که برای ماجرای سربازی دختران مطرح شده است، این است که دختران و زنان قرار نیست اسلحه دست بگیرند؛ فقط آموزش های ضروری و لازم و بهداشتی و رویکردهای نرم افزاری را آموزش خواهند دید.

جزئیات سربازی دختران | طرح سربازی رفتن دختران در مجلس

در طرح خدمت سربازی دختران آمده است که دختران در بخش نظامی حضور نداشته و در عملیات نظامی شرکت نخواهند کرد. داشته باشند و برای عملیات نظامی آماده شوند. به نظر باید از دختران در مسائل آموزشی و بهداشتی و همچنین رویکرد نرم افزاری استفاده شود.

طرح در مجلس توسط تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در کمیسیون حقوقی و قضایی مطرح شد که در آن آمده است : خدمت سربازی برای پسران و دختران اختیاری شود و اگر پسرانی که تمایل به رفتن به سربازی ندارند می‌توانند با پرداخت ۳ برابر مبلغی که دولت برای یک سرباز هزینه می‌کند کارت معافیت خود را دریافت کنند.

در کنار این طرح بحث اعزام و فراخوان برای اعزام دختران به خدمت سربازی عنوان شد که اختیاری بوده و هر دختر می تواند داوطلبان به دوره خدمت اعزام شود. این طرح فعلا جامع نیست و هنوز مشخص نیست با تصویب احتمالی این طرح، نحوه اعزام دختران چگونه خواهد بود .

البته این طرح نیز مانند طرح های موافق و مخالف خواهد داشت . همچنین نکته مهم این که مراجع تقلید با خدمت سربازی دختران مخالفت کرده‌اند .

طیبه سیاووشی، نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون زنان و از اعضای فراکسیون حقوقی، قضایی گفت : هنوز جزئیات این طرح مشخص نشده، ولی باید گفت که قرار نیست دختران در خدمت سربازی اسلحه به دست بگیرند .

وی گفت: این طرح هنوز در صحن مجلس شورای اسلامی مطرح نشده و مشخص است که اطلاع دقیقی از آن نداشته باشیم. باتوجه به اینکه در کمیسیون حقوقی قضایی عضویت دارم به صورت کلی با این طرح آشنایی دارم. لازم به ذکر است که این طرح هنوز برای تصویب و تبدیل شدن به قانون به مجلس نیامده است.

سربازی دختران اختیاری خواهد بود | در حال حاضر طرح سربازی دختران وجود ندارد

ماجرای سربازی دختران, قانون سربازی رفتن,طرح سربازی دختران

سردار کمالی در پاسخ به طیبه سیاوشی مبنی بر طرح اعزام دختران به دوره سربازی ضمن رد آن گفت : در حال حاضر به هیچ وجه چنین طرحی وجود ندارد و مطرح کردن سربازی دختران چیزی شبیه به یک شوخی است.

© مجله پزشکی و سلامت دکتر سلام | Hidoctor.ir