کارگران قدرت خرید ندارند/ 800 هزارتومان به هزینه های زندگی اضافه شد

کارگران قدرت خرید ندارند/ 800 هزارتومان به هزینه های زندگی اضافه شد

قدرت خرید کارگران این روزها به شدت کاهش یافته است و افراد این قشر هر روز به فقر بیشتری دچار می‌شوند از این رو شورای عالی کار امروز طرح ستاد احیای بن را مطرح کرد تا بتواند به هزینه های زندگی این قشر کمک شود.
کمیته‌ی شورای عالی کار با بررسی جبران کاهش قدرت خرید کارگران جلسه‌ای را تشکیل داد که در آن ستاد احیای بن به تصویب ارجاع رسید.

علی خدایی نماینده کارگران در شورای عالی کار در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اعلام این خبر و اشاره به اینکه نماینده کارفرمایان نیز در جلسه حضور داشت گفت: در نهایت نمایندگان هر سه گروه کارگری کارفرمایی و دولت بر افزایش ۸۰۰ هزار تومانی هزینه‌های زندگی و تورم ۳۱ درصدی در این هزینه‌ها توافق کردند. همچنین کاهش ۵۲ درصدی قدرت خرید کارگران به تایید هر سه گروه رسید.

وی گفت: مقرر شد پیشنهاد احیای ستاد بن به عنوان مصوبه کمیته مزد به شورای عالی کار برای تصویب نهایی ارجاع شود.

وی ادامه داد: گروه‌های کارفرمایی پیشنهاد دادند تا ستاد بن از سوی دولت احیا شود اما گروه‌های کارگری پوشش توأمان تهیه اقلام ضروری خانواده کارگری از سوی دولت و کارفرمایان را مطرح کردند.

وی در عین حال با اشاره به اینکه نماینده وزارت اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه در نشست به کمیته مزد حضور نداشتند گفت: تعیین تکلیف نهایی احیای ستاد بن در شورای عالی کار انجام خواهد شد.

خدایی همچنین درباره زمان تشکیل جلسه شورای عالی کار گفت وزارت کار زمان برگزاری نشست را مشخص می‌کند اما آن به ما وعده داده اند که جلسه ابتدای هفته آینده برگزار می‌شود.

کاهش قدرت خرید مردم

© مجله پزشکی و سلامت دکتر سلام | Hidoctor.ir