نصف شدن درآمد نفتی ایران + آمار و جزئیات درآمد نفت

نصف شدن درآمد نفتی ایران + آمار و جزئیات درآمد نفت

بر اساس تازه‌ترین آمارهای بانک مرکزی درآمد نفتی کشور در چهار ماهه نخست سال جاری ۴۱٫۹ هزار میلیارد تومان بوده است.

تجارت نفتی ایران یکی از اصلی ترین منابع درآمد کشورمان است که با روبه رو شدن تحریم های مختلف آمریکایی این درآمد کاهش چشمگیری داشته است و کشورهای مختلف دنیا تصمیم به قطع روابط با ایران کردند، اما آماری که در حال حاظر برای ما مهم است مقدار درامد ایران از صادرات نفت است که در 4 ماه ابتدای سال به مقدار 41.9 هزار میلیارد تومان رسیده است که در مقایسه به تاریخ مشابه در سال پیش به میزان درصد رشد داشته است. این میزان رشد در مدت مشابه سال گذشته نسبت به دوره مشابه سال 95 بیش از 147 درصد بوده است.

در چهار ماهه ابتدایی سال جاری همزمان با افزایش ۱۱ درصدی قیمت جهانی نفت، درآمد نفتی ایران طی چهار ماهه مذکور ۴۱٫۹ هزار میلیارد تومان بوده که در مقایسه با چهار ماهه ابتدایی سال گذشته ۶۰٫۷ درصد رشد داشته است.

میزان درآمد نفتی در چهار ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۶ معادل ۲۶ هزار میلیارد تومان بوده است.

درآمد نفتی کشور در حالی به حدود ۴۱٫۹ هزار میلیارد تومان رسیده که مصوبه دولت برای دوره مذکور ۳۴٫۳ هزار میلیارد تومان بوده است.

همچنین درآمد نفتی مصوب شده دولت برای سال ۱۳۹۷ معادل ۱۰۱ هزار میلیارد تومان است که ۴۱٫۵ درصد آن طی چهار ماهه نخست سال محقق شده است.

از ۴۱٫۹ هزار میلیارد تومان درآمد نفتی حاصل شده طی چهار ماهه ابتدایی سال جاری، سهم درآمد حاصل از نفت خام ۸۳ درصد بوده است.

درامد نفت ایران

© مجله پزشکی و سلامت دکتر سلام | Hidoctor.ir