نحوه ی درست کردن کیک شکلاتى با روکش گاناش

15

در هر خانه ایی باید خانم هر خانه درست کردن کیک و تزیین آن را نیز بلد باشد حالا ما برای شما خانم های عزیز نحوه ی درست کردن کیک شکلاتى با روکش گاناش را در این بخش از سایت قرار داده ایم همچنین این کیک شکلاتی را نیز امتحان کنید پس با ما باشید تا نحوه ی درست کردن کیک شکلاتى با روکش گاناش را به شنا عزیزان نیز بگوییم.

مواد لازم برای تهیه کیک شکلاتى با روکش گاناش

طرز تهیه:

فر را با دمای ١٧۵ درجه سانتی‌گراد روشن کنید تا گرم شود. داخل قالبی با قطر ٢۴ سانتی‌متر را به روغن آغشته کنید و در صورت امکان کاغذ روغنى کف قالب بگذارید. شکلات تلخ را به روش بن مارى ذوب کنید. سپس شکر و تخم‌مرغ‌ها را در یک کاسه بریزید و آنها را تا حل شدن کامل شکر با همزن بزنید. در ظرف دیگرى آرد، پودر کاکائو   و  بیکینگ‌پودر  را با هم الک کنید.حالا شکلات ذوب شده، وانیل و خامه را به مخلوط تخم‌مرغ اضافه کرده ، هم بزنید تا کاملا با هم مخلوط شوند. در آخر مخلوط آرد را به مخلوط تخم‌مرغ‌ها بیفزایید و به هم زدن ادامه دهید تا مایه کیک نرم و یکدستی حاصل شود.مایه کیک را در قالب ریخته و به مدت ۴۵ تا ۵٠ دقیقه آن را داخل فر قرار دهید. توجه داشته باشید زمان پخت کیک بستگى به فر دارد؛ بنابراین می‌توانید بعد از ۴٠ دقیقه با یک سیخ چوبى باریک از پختن یا نپختن کیک اطمینان حاصل کنید. کیک شما زمانى پخته است که وقتى سیخ را از کیک خارج می‌کنید مواد کیک به آن نچسبیده باشد.کیک را بعد از پخت و درآوردن از فر در دماى اتاق خنک کنید، سپس آن را سرو کنید.

دستور تهیه گاناش:

ابتدا خامه را بجوشانید. بعد  آن را از روى حرارت بردارید، سپس شکلات‌های خرد شده را در آن حل کنید و  در یخچال قرار دهید تا زمانى که سفتى آن براى شکل دادن و تزیین کیک مناسب باشد. گاناش را در قیف بریزید و کیک خود را با آن تزیین کنید. می‌توانید کیک را از وسط بریده و بین دولایه هم گاناش بریزید.

منبع: ورلد ویزیت

© مجله پزشکی و سلامت دکتر سلام | Hidoctor.ir