چگونه در خانه موم اپیلاسیون درست کنیم

چگونه در خانه موم اپیلاسیون درست کنیم

از بین بردن موهای زائد همیشه جزو مشکلات بسیاری از خانم ها و آقایان بوده است. استفاده کردن از موم برای اپیلاسیون یکی از بهترین راهکار هاست، حال بهتر است که برای اینکار از نوع خانگی استفاده کنیم تا انواع شیمیایی آن. در این مطلب نحوه ی تهیه ی سه نوع خانگی را به شما آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید.

 

۳ روش برای تهیه موم خانگی

روش اول برای تهیه موم خانگی برای رفع موهای زاید
یک فنجان شکر را در یک ماهیتابه روی حرارت ملایم  بگذارید تا کاراملی شود و بعد یک فنجان عسل و نصف فنجان آب لیموترش را به آن اضافه کنید. اگر مواد شما خیلی سفت شده کمی آب (یک قاشق سوپ‌خوری) به آن اضافه کنید تا حالت مومی پیدا کند، مخلوط را می‌توانید در یک شیشه دردار نگهداری کنید.

 

روش دوم برای تهیه موم خانگی برای رفع موهای زاید
سه فنجان عسل را با دو فنجان آب و نصف فنجان آبلیمو مخلوط کرده روی حرارت قرار دهید فراموش نکنید برای تهیه این نوع می توانید از شکر یا عسل تاریخ مصرف گذشته و غیر قابل خوردن استفاده کنید تا جوش آید و بعد از آن به مدت نیم ساعت روی حرارت ملایم بگذارید و هر چند دقیقه مخلوط را هم بزنید. وقتی مخلوط تیره شده، موم آماده است.

 

روش سوم برای تهیه moom خانگی برای رفع موهای زاید 
دو فنجان شکر را با یک‌چهارم فنجان آب و یک‌چهارم فنجان آبلیمو روی حرارت قرار دهید. بعد از اینکه جوش آمد نیم ساعت روی حرارت ملایم بگذارید تا کاملا تیره شود. در این روش موم بعد از سرد شدن سفت می‌شود.

© مجله پزشکی و سلامت دکتر سلام | Hidoctor.ir