چه زمانی درد زایمان را جدی بگیریم؟

چه زمانی درد زایمان را جدی بگیریم؟

خانم های باردار نسبت به دردهای این دوران بسیار حساس هستند و شاید هر درد کوچکی باعث ایجاد ترس و نگرانی در آنها شود. اما حقیقت این است که فقط برخی از این دردها واقعی هستند. در این مطلب قصد داریم تفاوت دردهای واقعی از کاذب را به شما بگوییم. باما همراه باشید.

خیلی وقتا شنیدین و یا دیدین که خانوم بارداری با احساس درد در ناحیه ی شکم به امید اینکه به زودی زایمان میکنه به بمارستان مراجعه کرده و بعد از معاینه بهش گفتن که حالا حالاها وقت داره واسه به دنیا اومدن بچش. درد های کاذب قبل از زایمان از موارد شایع در اواخر بارداری هست. در این مطلب ما میخوایم مواردی رو به شما معرفی کنیم که درد زایمان واقعی رو خودتون تشخیص بدین.

معمولا همه خانوم های باردار در طول دوران بارداریشون دچار درد های زیر شکمی میشن که در هفته های 37 و قبل از اون میتوه این درد ها خطر ساز باشه و نیاز هست که به پزشک مراجعه بشه. درد هایی که از هفته 38 به سراخ خانوم باردار میاد میتونه درد اصلی زایمانش باشه و یا اینکه از درد های کاذبی باشه که ناشی از انقباضاتی هست که عضلات لگنش رو برای زایمان آماده میکنه. پس وقتی دردی به سراغتون اومد بدون استرس و نگرانی بررسی کنید از چه نوع دردی هست و اینکه چه واکنشی باید نشون بدید.

تشخیص درد زایمان واقعی از درد کاذب

در هفته های پایانی دوران بارداری درد ها و انقباضات زیر شکم زیاد میشه و چون خیلی از اونها کاذب هست که باعث میشه مادران دچار اشتباهاتی بشن و یا ساده ترین مساله ای که پیش میاد اینه که انتظار کشیدن رو سخت میکنه. پس بهتره آگاهی مناسبی از درد های واقعی زایمان داشته باشید و بتونید خودتون درد واقعی رو از درد کاذب تشخیص بدید. اگر یکی از علائم زیر رو داشتید بدونید که زمان خیلی زیادی به زایمانتون نمونده و درد هایی که به سراغتون میاد درد های واقعی زایمان هستند.

علایم درد حقیقی زایمان

اگر علائم زیر رو در یک خانوم باردار مشاهده کردید و یا اینکه خودتون باردار هستید و علائم زیر در شما وجود داشت باید ساک نوزاتون رو جمع کنید و سریع به بیمارستان مراجعه کنید.

علایم کاذب درد زایمان

این مواردی که در زیر نام میبرم همگی نشانه های درد زایمان کاذب هستن در خیلی از موارد بعد از هفته 37 شایع هستن و نیازی نیست خیلی براشون نگران باشید.

© مجله پزشکی و سلامت دکتر سلام | Hidoctor.ir