در مراسم رسمی از آرایش غلیظ پرهیز کنید

در مراسم رسمی از آرایش غلیظ پرهیز کنید

آیا شما هم از آن دسته خانم هایی هستید که در عروسی خا به قدری آرایش میکنید که اصلا قابل تحمل نیست؟ یا از آن دسته هستید که ترجیح میدهید همیشه آرایش غلیظ داشته باشید در مراسمات بیشتر؟ اگر جواب شما مثبت است باید بگویم این عمل شما نتیجه عکس دارد و تمام زیبایی های طبیعی صورت شما را به قدری زشت میکند که حتی یک مرد هم دلش نمیخواهد یک دقیقه نگاهتان کند. در ادامه با ما همراه باشید تا با شما کاری کنیم تا در مهمانی ها به طرز شگفت آوری زیبا شوید.

نباید: زیادی تیره شوید!

برای یک دورهمی شب غیر رسمی می توانید از کرم پودرهای برنزه استفاده کنید چون به هر حال فصل گرما از راه رسیده و کرم پودرهای برنزه حسابی قابل استفاده هستند. با این حال نباید زیادی پوست تان را تیره کنید. تغییر ناگهانی قیافه شاید خیلی هم جذابیت نداشته باشد و برعکس شما را غیر عادی جلوه دهد. بنابراین همینقدر که یکی، دو درجه از رنگ پوست خودتان تیره ترشوید، کفایت می کند.

باید: مرطوب کننده بزنید

حتما و قطعا باید زیر آرایش خود در هر موقعی از سال که هستید مرطوب کننده بزنید. حتی زیر کرم پودر. اگر می خواهید آرایش حسابی روی صورت تان بخوابد،  مرطوب کننده را به یک وسیله قطعی در کیف لوازم آرایش خود تبدیل کنید. ترجیحا برای مواقعی که قرار است مقدار آرایش شما کمی بیشتر شود از لوسیون های مرطوب کننده استفاده کنید نه کرم.  به این ترتیب صورت تان هم سنگین نمی شود.

در مراسم رسمی از آرایش غلیظ پرهیز کنید

باید: خط چشم باریك و كوتاه بكشید

برای حضور در یك جمع ساده هنگام شب از كشیدن خط‌چشم‌های پهن و بلند كه سرتاسر چشم‌های شما را بپوشاند قطعا پرهیز كنید. خط‌چشم اتفاقا به صورت روح می‌دهد اما برای چنین موقعیتی یك خط چشم نازك و كوتاه كفایت می‌كند. ساده و در عین حال شیك و باوقار. همین كافی است.

باید : لاک ملو بزنید

برای شام خوردن با دوستان در یک شب آرام و ساده می توانید از لاکی با رنگ ملو و آرام استفاده کنید. فصل گرما ، فصل رنگ های تند و جیغ نیست پس بروید سراغ رنگ های ملو و در عین حال با نشاط. رنگ لاک تان را می توانید بر اساس لباس هایی که می پوشید انتخاب کنید تا همخوانی بیشتری با استایل شما داشته باشد.

باید : سایه با رنگ خط چشم همخوان باشد

وقتی خط چشم مشکی استفاده می کنید یا قهوه ای ، سایه ای که می خواهید بالای چشمتان استفاده کنیدباید با رنگ خط چشم همخوانی داشته باشد. یادتان باشد سایه های رنگی مثل سبز،آبی و بنفش برای مهمانی های کاملا تشریفاتی مناسب هستند نه یک شام غیر رسمی دوستانه. شما در یک جمع راحت هستید؛ بنابراین اینکه چه سایه چشمی استفاده می کنید نشان خواهد داد چقدر در آرایش کردن حرفه ای هستید.

نباید: گونه‌های‌تان زیادی گل بیندازد

باید مراقب استفاده از رژگونه در چنین مواقعی باشید. برای چنین موقعیتی بهترین انتخاب پخش كردن رژگونه‌ای برنزه روی گونه‌های‌تان است. فراموش نكنید رژگونه‌های سرخابی، آجری و صورتی مناسب مجالس بیش از حد تشریفاتی هستند نه یك شام دورهمی. در آرایش شب هم تفاوت‌هایی وجود دارد كه باید آنها را از هم تشخیص بدهید.

باید: چشم‌ها كمی دودی شوند

باید از سیاه كردن چشم‌های‌تان و اغراق در این زمینه بپرهیزید؛ به خصوص اگر برای صرف شام به یك فضای عمومی دعوت شده‌اید. شما می‌توانید با سایه‌ای تیره‌رنگ كمی هاله دودی‌رنگ به اطراف چشم‌هایتان بدهید تا صورت‌تان رنگ و رمق بگیرد اما بیشتر از این، مناسب برای ‌مهمانی‌های مفصل‌تر است كه در چنین مواقعی شما باید از آن سبك آرایش پرهیز كنید.

در مراسم رسمی از آرایش غلیظ پرهیز کنید

باید: ریمل بزنید

ریمل از آن دست آرایش‌هایی است كه برای همه مواقع جواب می‌دهد. حالا اما می‌توانید مقدار آن را كمی بیشتر كنید. البته منظور این نیست كه از مژه مصنوعی و فر مژه استفاده كنید بلكه فقط كافی است كمی ریمل بیشتر بزنید تا چشم‌های‌تان از بی‌حالی در بیاید. همراه یك خط چشم باریك، این شكل ریمل زدن ایده‌آل است.

نباید: كرم‌پودر سنگین بزنید

قرار است فقط با دوستان‌تان در یك رستوران شام بخورید؛ بنابراین لطفا سراغ كرم‌پودرهای سنگین نروید. یك مرطوب كننده رنگ‌دار برای اینكه آرایش روی صورت شما بخوابد كفایت می‌كند. باور كنید گاهی هر چه برخی آرایش‌ها كمتر باشد بهتر است و وقار شما هم بیشتر می‌شود.

باید: از فیكس‌كننده آرایش استفاده كنید

برای اینكه مجبور نشوید وسط یك دورهمی دوستانه، مثلا در یك رستوران برای تجدید آرایش بروید بهتر است از فیكس‌كننده‌های آرایشی استفاده كنید. استفاده از فیكس‌كننده البته برای زمان تقریبی 16 ساعت، آرایش را روی صورت شما به همان قوت اولیه حفظ می‌كند؛ بنابراین به خصوص حین غذا خوردن دیگر نگران ریختن آرایش خود نخواهید بود.

نباید: رژلب براق بزنید

رژلب‌های صیقلی و براق مناسب برای مجالسی مانند عروسی هستند. شما به یك شام معمولی دعوت شده‌اید؛ بنابراین دور این رژلب‌ها را خط بكشید. سراغ رژلب‌های ساده‌تر بروید كه ماندگاری بالایی داشته باشند و نیازی به تجدید آنها نباشد. با توجه به اینكه در فصل بهار به سر می‌بریم رژلب‌های صورتی ملایم می‌توانند گزینه‌های مناسبی باشند.

© مجله پزشکی و سلامت دکتر سلام | Hidoctor.ir