نکاتی که عکاسی در ساحل را حرفه ای میکند

نکاتی که عکاسی در ساحل را حرفه ای میکند

بارها شده که در ساحل قدم زدید و رد پاهای خودتان را میبینید و صخره و موج آفتاب هم به آن اضافه میکنید و به یکباره دلتان میحواهد عکس بگیرید ولی هر چقدر عکس میگیرید درست از آب در نمی آید. به نظر شما دلیل قشنگ نشدن آن منظره در عکس شما چیست؟ ما فکر میکنیم رعایت نکردن یک سری نکات ساده باعث شده آن منظره زیبا در عکس شما آنچنان که باید زیبا به نظر نمیرسدو در این مطلب این نکات مهم و ساده را به شما خواهیم گفت:

۱. عکاسی در ساعات طلایی

بعد از ظهر، هنگامی که خورشید در آسمان است و هنوز روشن است، زمان مناسبی برای شنا و آفتاب گرفتن است، اما این زمان برای عکاسی خوب نیست. درست مثل دیگر مناظر عکاسی، عکاسی در ساحل هم به کیفیت نور بسیار وابسته است.

در آخرین ساعات روز، وقتی خورشید در آسمان پایین است، نور طلایی ملایمی می‌بینید که باعث می‌شود عکس‌هایتان درخشش پیدا کند. گاهی اوقات می‌توانید در طول روز هم عکس بگیرید، اما تنها زمانی که ابرهای بزرگ در آسمان باشند نور را پراکنده کرده و فضای زیبایی ایجاد می‌کند. اگر شما یک آسمان بزرگ آبی روشن دارید، بهتر است از دیدن دوستان و شنا کردن لذت ببرید و عکاسی را بگذارید برای بعد.

نکاتی که عکاسی در ساحل را حرفه ای میکند

 

۲. استفاده از فیلتر تراکم خنثی

حتی در ساعات پایانی روز، پس‌زمینه آسمان کمی روشن‌تر از پس‌زمینه‌های شن یا صخره در قاب دوربین است که باعث می‌شود دوربین‌‌تان نوردهی خوبی، بدون برجسته‌کردن و ایجاد سایه روشن نداشته باشد.

نوردهی را با یک فیلتر تراکم خنثی امتحان کنید که مانند نوعی عینک آفتابی برای دوربین‌تان عمل می‌کند. این فیلتر می‌تواند یک تکه پلاستیک یا شیشه باشد که بالا را تاریک و پایین را روشن می‌کند و می‌توانید از آن برای تیره کردن بخشی از آسمان تصویر خود استفاده کنید.

۳. استفاده از عناصر پیش‌زمینه برای ایجاد یک ترکیب جالب

زمانی که پابرهنه روی شن و ماسه نرم راه می‌روید فوق‌العاده است، اما عکسی با همین حالت بسیار خسته‌کننده به نظر خواهد رسید.

از عناصر پیش‌زمینه در صحنه عکاسی خود استفاده کنید تا عکس بهتری داشته باشید. آیا چیز منحصربه‌فردی در اطراف شما در ساحل وجود دارد؟ شاید سنگ‌های رنگی، تخته سنگ‌های بزرگ، یک تکه چوب شناور روی آب یا حتی صدف. سعی کنید این عناصر را در پیش‌زمینه خود قرار دهید تا عکس‌تان جالب‌تر شود.

نکاتی که عکاسی در ساحل را حرفه ای میکند

 

همچنین می‌توانید از یک زاویه بسته استفاده کنید و به آن عنصر نزدیک شوید. اگر سنگ‌های رنگی بزرگ دارید پایین بیایید و زاویه دوربین‌تان را به سمت بالا بگیرید . این کار باعث می‌شود سنگ‌ها بزرگ‌تر به نظر برسند، اما اگر دوربین در سطح آن سنگ‌ها قرار بگیرد ممکن است آن‌قدر زیبا به نظر نرسند.

نکاتی که عکاسی در ساحل را حرفه ای میکند

 

به اطراف نگاه کنید و ببینید چه چیز برجسته‌ای وجود دارد که چشم را به جایی غیر از غروب آفتاب یا به سمت یک ویژگی مهم در عکس هدایت کند. مانند امتداد دریا یا یک خانه در فاصله‌ای دورتر از شما.

 نکاتی که عکاسی در ساحل را حرفه ای میکند

۴. پرتو نور و سایه‌ها

تکنیک‌های جدید را برای گرفتن عکس‌های دراماتیک امتحان کنید. اگر به دنبال نور خورشید هستید، می‌توانید پرتو و انفجار نور ایجاد کنید به این صورت که خورشید را در قاب‌تان بیاورید و و از یک دیافراگم کوچک مانند f/22 استفاده کنید. همین‌طور می‌توانید از نور خورشید از پشت یک شی عکس بگیرید.

اگر به عناصر پیش‌زمینه به صورت برجسته علاقه دارید برای ایجاد یک سایه از آنها کمک بگیرید. برای این کار از اندازه‌گیری نقطه‌ای و نور آسمان استفاده کنید و بگذارید عناصر پیش‌زمینه در عکس کاملا سیاه بیفتند.

نکاتی که عکاسی در ساحل را حرفه ای میکند

 

دفعه بعد که به ساحل می‌روید این نکات را به یاد داشته باشید تا در انتهای سفر با عکس‌های فوق‌العاده و سرگرم‌کننده به خانه برگردید.

© مجله پزشکی و سلامت دکتر سلام | Hidoctor.ir