ساعت های هوشمند از نگاه مصرف کنندگان

ساعت های هوشمند از نگاه مصرف کنندگان

در حال حاضر بازار گجت های پوشیدنی از جمله ساعت های هوشمند داغ است. ولی بدنیست بدانید بیشتر افرادی که این ساعت ها را تهیه کرده اند بعد از مدتی از خریدشان پشیمان شده اند. در ادامه ی این مطلب قصد داریم نقدر کامل و جامعی بر انواع این ساعت ها داشته باشیم تا شما دوست عزیز قبل از خرید حساب کار دستتان بیاید. در ادامه با ما همراه باشید.

صنعت ابزارهای پوشیدنی در نوسان کامل است. بر اساس اعلام IDC در سال ۲۰۱۶ شاهد فروش ۱۱۱.۱ میلیون واحد از محصولات این صنعت خواهیم بود و این در حالی است که سال گذشته میزان فروش این محصولات ۸۰ میلیون واحد بوده است که با این وجود ۴۴.۴ درصد رشد داشته است. اما همه تولیدکنندگان از این موضوع آگاه نیستند.

اریکسون در نظرسنجی خود ۵۰۰۰ نفر از سراسر جهان را انتخاب کرده است. براساس نتایج این نظرسنجی، افرادی که از قبل یک گوشی‌هوشمند داشته‌اند نسبت به خرید لوازم پوشیدنی هوشمند نیز علاقمند بودند، اما افرادی که محصولات پوشیدنی نظیر ساعت‌های هوشمند نیز داشتند، نسبت به این محصولات تمایل چندانی نشان ندادند. بر اساس نتیجه نظرسنجی یاد شده ۳۳ درصد از افراد شرکت کننده، تنها چند هفته پس از خرید ساعت هوشمند خود استفاده از آن را متوقف کرده‌اند. این در حالی است که ۹ نفر از هر ۱۰ دارنده لوازم هوشمند پوشیدنی، همچنان از گوشی‌هوشمند خود استفاده می‌کرده‌اند.

ساعت های هوشمند از نگاه مصرف کنندگان

 

علی‌رغم اینکه دستبندهای ردیاب سلامتی که به دلیل هدف خاصی که این نوع دستگاه‌ها دارند، فروش خوبی را تجربه می‌کنند، اما باز هم پس از خریداری شدن، افراد میل چندانی به استفاده دائمی از آن‌ها ندارند. ۶ نفر از هر ۱۰ نفر می‌گویند ابزارهای پوشیدنی باید قادر باشند امکاناتی بیش از ردیاب سلامتی را ارائه دهند و ۲۵ درصد از افرادی که این محصولات را خریداری کرده‌اند، انتظار ویژگی‌هایی بیشتری از آنچه در اختیار آن‌ها قرار گرفته را داشته‌اند. بر اساس این گزارش، تقریبا همه افرادی که چنین محصولاتی را در سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۶ خریداری کرده‌اند، پس از خرید خود از کالای خریداری شده نا امید شده‌اند. ۲۱ درصد از این خریداران، از قابلیت‌های محدود، عمر باتری ضعیف، طراحی‌های بحث برانگیز و مشکلات یکپارچه سازی با گوشی‌های هوشمند ابزارهای پوشیدنی کنونی شکایت داشته‌اند. علاوه بر این نسبت به عدم پشیبانی از توسعه‌دهندگان شخص ثالث نیز ایراداتی وارد آمده است.

ساعت های هوشمند از نگاه مصرف کنندگان

 

یکی از مهمترین نقدهایی که به لوازم پوشیدنی وارد می‌شود، وابسته بودن این محصولات به یک گوشی‌هوشمند است. یک سوم از دارندگان گوشی‌های هوشمند در نظرسنجی مورد بحث اعلام کرده‌اند که هزینه اتصال دستگاه‌های دیجیتال باعث شده تا آن‌ها نسبت به خرید و استفاده از محصولات پوشیدنی خودداری کنند.

اریکسوناعلام کرده که ارائه دهندگان خدمات تلفن‌همراه باید برنامه‌های جدیدی را مخصوص لوازم پوشیدنی هوشمند ارائه کنند و قیمت این پلن‌ها به نحوی تعیین شود که انتظارات مشتریان را برآورده سازد. محققان همچنین پیش‌بینی می‌کنند که در آینده دستگاه‌های پوشیدنی به عنوان بخشی از بسته‌های لوازم ارتباطی هوشمند به فروش خواهند رسیده و همچنین محدودیت‌های کنونی این محصولات نیز از بین خواهد رفت.

دقت کنید کلمه نارضایتی و نا امیدی با یکدیگر فرق دارند و در بخش‌های مختلف این مقاله نیز بکار گرفته شده‌اند. اما در هر صورت لوازم پوشیدنی هوشمند همچنان یک موضوع جذاب برای مشتریان به شمار می‌روند. جالب است بدانید که معرفی ساعت‌های هوشمند به بازار باعث وارد آمدن ضربه‌ای به میزان فروش ساعت‌های معروف سویسی شده بطوریکه میزان فروش ساعت‌های هوشمند در سال ۲۰۱۵ به ۸.۱ میلیون رسیده و در این سال میزان فروش ساعت‌های سویسی ۷.۹ میلیون واحد بوده است. با این وجود بیشتر تولیدکنندگان ساعت‌های سویسی اعلام کرده‌اند که ساعت‌های هوشمند صرفا محصولاتی هستند که عمر آن‌ها زود به اتمام خواهد رسید و علاقه به خرید این دستگاه‌ها نیز زودگذر است.

تولیدکنندگان ساعت‌های هوشمند به سختی در حال کار روی این محصولات هستند تا بتوانند دستگاه‌هایی بهتر را تولید کنند که بر اساس نیاز کاربران طراحی شده باشد. اپل که با اپل‌واچ خود در بازار ساعت‌های هوشمند حضور یافته یک بهبود کلیدی را در نسل جدید محصول خود اعمال کرد و آن سرعت عملکرد ردیابی اطلاعات مربوط به سلامت در کنار قابلیت‌های جدید سیستم‌عامل واچ‌ او‌اس ۳ است. همچنین انتظار می‌رود این شرکت دومین نسل از ساعت هوشمند اپل‌واچ را نیز پاییز امسال  روانه بازار کند. بر طبق شایعاتی که در مورد این محصول منتشر شده، نسل جدید ساعت هوشمند اپل می‌تواند بسیاری از کارهایی که با گوشی‌های هوشمند انجام می‌دهید را برایتان انجام دهد که از جمله می‌توان به امکان ارسال پیام و برقراری تماس تلفنی اشاره کرد.

نظر شما در مورد ساعت‌های هوشمند چیست؟ آیا این محصولات همانند گوشی‌های هوشمند روزی توسط اکثر افراد مورد استفاده قرار خواهند گرفت یا صرفا گجت‌هایی زودگر هستند.

© مجله پزشکی و سلامت دکتر سلام | Hidoctor.ir